Na polski rynek wchodzi marka SAXX. Bielizna dla biegaczy wymyślona na nowo

Na polskim rynku debiutuje marka SAXX, w portfolio której znajdują się bokserki i spodenki dla mężczyzn. Jak deklaruje producent jest to bielizna „stworzona na nowo”, za pomocą zastosowanych materiałów i nowych technologii. Jednym z pierwszych biegaczy w Polsce, którzy mieli okazję ją przetestować był utlramaratończyk Piotr Hercog. – Korzystałem z tej bielizny na moich ostatnich zawodach w Utah i sprawdziła się dobrze – mówi zwycięzca Moab 240 Endurance Run.

Bielizna wymyślona na nowo

Twórcą marki SAXX jest Kanadyjczyk Trent Kitsch – były baseballista – który podczas wyprawy wędkarskiej i spędzeniu wielu godzin w wodzie, w wilgotnym ubraniu, wymyślił nowatorską bieliznę, która miała na celu ochronę przed otarciami wrażliwych części męskiego krocza.

Korzystając ze swoich doświadczeń zawodnika baseballu, Trent postanowił przenieść krój rękawicy baseballowej, w której idealnie układa się piłeczka, na swoje bokserki. Po stworzeniu 14 prototypów i niekończących się poprawkach powstała para idealnych bokserek, innych niż wszystkie. W ten sposób ponad 10 lat temu pierwsze Saxxy ujrzały światło dzienne. Zastosowano w nich coś na kształt hamaku – BallParkPouch. Wewnątrz każdej pary znaleźć można specjalną kieszonkę, w której spokojnie spoczywają męskie klejnoty. Ma to na celu oddzielenie ich od ud i zapewnienie niespotykanego dotąd komfortu w każdej sytuacji – także podczas długiej podróży czy uprawiania sportów.

Bawełna? Nie, dziękuję!

W Saxxach praktycznie nie stosuje się bawełny. W jednym, jedynym modelu – Undercover 24/7 –  jest jej jedynie 57%. W pozostałych modelach dominują nowoczesne włókna, które schną szybciej, szybciej odprowadzają wilgoć od skóry, są bardziej miękkie, nawet po wielu praniach – w przeciwieństwie do bawełny, która robi się szorstka i kurczy się. Dominującymi materiałami są włókna celulozowe (modal i wiskoza), a także najwyższej jakości poliester oraz nylon. Każdy model uzupełniony jest także elastanem, który zapewnia idealne dopasowanie bielizny do ciała. Dodatkowo materiał Saxxów wykończony jest antybakteryjnie, co oznacza, że bokserki nawet po całym dniu noszenia nie będą przykro pachnieć.

Ponadto dzięki odwróconym szwom, ergonomicznej konstrukcji i super miękkiej, elastycznej gumie, bielizna ta uchodzi za niezwykle wygodną i idealnie dopasowaną do męskiego ciała. Zastosowanie innowacyjnych tkanin ułatwia z kolei odprowadzenie wilgoci z powierzchni skóry, dzięki czemu pozwala zachować komfort podczas długiej podróży czy uprawiania sportów.

Bieliznę SAXX noszą znani sportowcy, jak chociażby: koszykarz Kevin Love, surfer Mark Healey, kierowca rajdowy Ken Block czy baseballista Jake Arrieta. Od 2018 roku produkty marki dostępne są także w Polsce. Testowali je już m.in. Piotr Hercog – utytułowany polski ultramaratończyk, Marek Arcimowicz – fotograf National Geographic, Michał Karmowski – kulturysta i trener personalny.

Dzięki Saxxom temat męskiej bielizny przestaje być tematem tabu, omijanym w rozmowach między partnerami czy przyjaciółmi. Bokserki stają się wreszcie niezwykle istotnym elementem ubioru, dzięki któremu mężczyźni mogą  czuć się naprawdę dobrze i w 100% realizować swoje pasje – podkreśla producent w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.

mat. pras.