Flagowiec ASICS w nowej odsłonie. GEL-Nimbus 21 już w sklepach

ASICS zaprezentował nową odsłonę butów do biegania GEL-Nimbus 21 przeznaczonych dla długodystansowych biegaczy o neutralnym typie stopy. Nowy model został udoskonalony w taki sposób, aby jego użytkownicy mogli biegać dłużej i dalej. Nazwane od łacińskiego słowa Nimbus, oznaczającego formację chmur, obuwie od lat dla wielu biegaczy jest synonimem komfortu. – Oficjalna premiera GEL-Nimbus 21 została zaplanowana na dzisiaj. Wszystkich głodnych i ciekawych technologicznych nowości ukrytych w nowym modelu, zapraszamy do sklepu Świat Biegacza w Poznaniu – w którym, tylko dzisiaj, świętujemy jego premierę – informuje Biuro Prasowe firmy ASICS Polska. 

Wysoka amortyzacja i bardziej energetyczny bieg

W modelu GEL-Nimbus 21 zastosowano najnowsze technologie amortyzujące, które przekładają się na większy komfort podczas biegania – Flytefoam Propel oraz Flytefoam Lyte. W przypadku tej pierwszej chodzi o oddawanie zamortyzowanej energii dla uzyskania sprężystości. Dzięki temu biegacz ma uczucie lżejszego, bardziej energetycznego biegu.

Druga technologia dotyczy podeszwy środkowej, której dolna warstwa została skonstruowana z bardzo lekkich nanowłókien, co zapewnia wyjątkową amortyzację i wagę piórkową. To obecnie najlżejsza pianka, jaką kiedykolwiek stworzył ASICS. Jednoczęściowa konstrukcja podeszwy wspiera płynne przejście z pięty na palce, zarówno dla neutralnych biegaczy jak i supinatorów.

Lepsze dopasowanie do stopy

Nowa, 21. odsłona flagowego modelu ASICS charakteryzuje się lepszym dopasowaniem. Producent deklaruje, że cholewka Jacquard Mesh z trójwymiarowej siateczki doskonale dostosowuje się do ruchu stopy, zwiększając komfort i jednocześnie zapewniając więcej przestrzeni na palce, w porównaniu do jubileuszowej, 20. generacji.

GEL-Nimbus to but, którego waga wynosi około 310 gramów (US9, męskie), a drop (różnica spadku wysokości pomiędzy wysokością pięty, a wysokością przodu buta) w modelu męskim 10 mm a w damskim 13 mm.

– Projektując GEL-Nimbus, nasz flagowy model dla neutralnych, długodystansowych biegaczy, skupiliśmy się na tym, by mogli oni biec dalej przy zachowaniu tego samego komfortu. To model z ponad 20-letnią historią – podkreśla Norio Takaoka, Performance Running Footwear Division, Executive Officer, Senior General Manager w firmie ASICS.

Przy okazji premiery GEL-NIMBUS 21, ASICS przygotował kampanię reklamową w ramach platformy „I MOVE ME”. Jedną z produkcji będzie oficjalny film z kampanii z udziałem Diany Nukuri, maratonki, potrójnej medalistki olimpijskiej. Spot będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale YouTube marki ASICS.

Buty GEL-Nimbus 21 dostępne są w sklepie Świat Biegacza w Poznaniu. Poza tym produkt można zakupić w sklepie on-line ASICS, a już za kilka tygodni znaleźć będzie go można również w wybranych sklepach specjalistycznych. Sugerowana cena detaliczna to 740 złotych.

red na podstawie materiału prasowego