Garmin Triminator Radków 2019 – zapisy od 2 stycznia

W przyszłym roku Garmin Triminator w Radkowie odbędzie się po raz trzeci. Ten wymagający triathlon górski na terenie Gór Stołowych cieszy się popularnością od momentu pojawienia się na triathlonowej mapie Polski. Wszyscy, którzy chcą się zmierzyć na górskich trasach będą mogli wziąć udział w tych niepowtarzalnych zawodach, w całkiem nowym terminie, w sobotę – 14 września 2019 roku.

W minionym sezonie do udziału w zawodach zgłosiło się ponad 400 triathlonistów. Przyszłoroczna edycja zawodów Garmin Triminator Radków odbędzie się w tym samym terminie, co inna duża impreza biegowa rozgrywana w Radkowie – Garmin Ultra Race. Triathloniści i biegacze spotkają się na malowniczych terenach Gór Stołowych i wezmą udział w zmaganiach w połowie września.

W sobotę – 1 września, drugiego dnia zawodów Garmin Ultra Race odbędzie się rywalizacja na wszystkich dystansach, górskiego triathlonu Triminator: Dzień sądu to dystans 1/2 IM: (1,9 km – pływania, 90 km – jazdy na rowerze i 24 km – biegu), I`ll be back 1/4 IM: (0,95 km – pływania, 45 km – jazdy na rowerze i 10,55 km – biegu) oraz Terminacja 1/8 IM: (0,475 km – pływania, 22,5 km – jazdy na rowerze i 5,275 km – biegu). Na każdym z trzech dystansów będzie można wystartować indywidualnie lub w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Na zawodników czekać będzie nie lada wyzwanie, które rozpocznie etap pływacki w przepięknie położonym Zalewie Radkowskim, następnie jazda na rowerze szosą „Stu Zakrętów” i bieg szlakami turystycznymi Gór Stołowych.

Co roku zawody odbywają się w niepowtarzalnej scenerii Parku Narodowego Gór Stołowych. Park leży na terenie rozległego pasma górskiego zaliczonego do Sudetów Środkowych, przy granicy polsko-czeskiej. Park Narodowy Gór Stołowych przecina niezwykle malownicza Szosa Stu Zakrętów. Najwyższe wzniesienia Parku to: Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.) oraz Skalniak (915 m n.p.m.). Góry Stołowe to wyjątkowy w skali europejskiej przykład gór płytowych.

Zapisy na Garmin Triminator Radków ruszają 2 stycznia 2019 roku o godz. 18:00. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

 

źródło: triminator.pl

Fot. Facebook/triminator