ASICS przedstawił MetaRide. Te buty mają ułatwić bieganie dłuższych dystansów

Dzisiaj w warszawskim Sklepie Biegacza na Powiślu odbyła się polska premiera modelu MetaRide, który jak zapowiada ASICS ma zrewolucjonizować podejście do produkcji butów biegowych. Jak podkreślali eksperci japońskiej marki nowy model obuwia został zaprojektowany z myślą o tym, aby uczynić łatwiejszym bieganie dłuższych dystansów.

Prace nad modelem MetaRide zajęły naukowcom i projektantom z Instytutu Nauki Sportu ASICS w japońskim Kobe ponad 2 lata. Nowe buty biegowe zostały precyzyjnie skonstruowane w taki sposób, by zminimalizować ruch w stawie skokowym, gdzie energia jest najmocniej wydatkowana.

Eksperci ASICS udowodnili, że całkowita redukcja utraty energii w stawie skokowym prawie o 1/5 może okazać się prawdziwą rewolucją dla biegaczy długodystansowych chcących zrealizować pełnię swojego potencjału.

Kluczem do stworzenia możliwie najbardziej efektywnego sposobu biegania było odkrycie rewolucyjnej idei GUIDESOLE, wedle której została zaprojektowana podeszwa środkowa. To właśnie ona sprawia, że model MetaRide już na pierwszy rzut oka wyróżnia precyzyjnie wyprofilowany, zaokrąglony spód buta. Tak ukształtowana podeszwa odpowiada za przenoszenie ciężaru ciała na przód stopy, dodatkowo napędzając biegacza oferuje mu poczucie poruszania się bez wysiłku.

W rezultacie powstało obuwie, które pozwala biegaczowi nie tracić energii i dostarcza zupełnie nowych biegowych wrażeń. Jednocześnie zwiększa się jego potencjał do znacznej poprawy wyników oraz poziom ochrony. Dzięki temu MetaRide może wspomagać biegaczy na każdym poziomie biegowego zaawansowania w pokonywaniu dłuższych dystansów, niż mogłoby im się wydawać to możliwe.

Okazję do biegania w nowych butach ASICS miał Marcin Dulnik. Pokonał w nich wczoraj 15km. – W butach ASICS biegam od 7 lat, ale model o takiej charakterystyce mam na nogach po raz pierwszy. Już pierwsza przymiarka MetaRide wskazuje, że mamy do czynienia z czymś zupełnie nowym. Te buty faktycznie przenoszą środek ciężkości do przodu. Pokonując pierwsze 500 metrów trochę dziwnie się w nich czułem, ale potem stopa dobrze współpracowała z tym modelem. Jest bardzo komfortowy, miękki – to taki mercedes wśród butów biegowych – dzieli się na gorąco wrażeniami redaktor naczelny Biegowe.pl.

Podczas testów przeprowadzonych w listopadzie 2018 roku w Loughborough i w Kobe buty MetaRide zostały naukowo zestawione z konwencjonalnymi butami. W efekcie udowodniono m.in. redukcję utraty energii w okolicach stawu skokowego, zachowanie stabilności, przy zapewnieniu doskonałej trwałości, dopasowania i przyczepności.

Ten koncept to jedna z najważniejszych innowacji ASICS w ciągu siedmiu dekad istnienia firmy. But ten został zaprojektowany z myślą o jednym celu: uczynić bieganie dłuższych dystansów łatwiejszym. W ten sposób możemy spełnić ambicję ASICS, aby wspierać rozwój każdego biegacza, niezależnie od stopnia jego zaawansowania – tłumaczył Maciej Razik, Trade Marketing Account Manager w firmie ASICS Polska, który podczas polskiej premiery MetaRide prezentował na scenie najnowszy produkt japońskiej marki.

Polska prezentacja premierowego konceptu odbyła się dzisiaj w warszawskim Sklepie Biegacza na Powiślu. Na wydarzenie przybyło wielu gości ze świata biegowego, m.in dziennikarze, Ambasadorzy ASICS: Yared Shegumo, Błażej Brzeziński, Paulina Kaczyńska, Jerzy Skarżyński oraz liczna reprezentacja drużyny ASICS FrontRunner Poland. Obecna była także Mistrzyni Paraolimpijska z Rio – Joanna Mazur.

Po prezentacji, zaproszeni goście mogli przymierzyć i przetestować MetaRide na bieżni mechanicznej oraz zbadać swoje stopy za pomocą systemu Motion ID. Obecni mieli również okazję wygrać premierowy produkt próbując swoich sił w elektronicznej grze zręcznościowej.

Przed nami jeszcze jeden akord dzisiejszej premiery – „Bieg po Pączka” zorganizowany przez Sklep Biegacza Powiśle, który odbędzie się o godzinie 18:00.

MetaRide dostępny jest od dzisiaj w limitowanych ilościach w Sklepie Biegacza Warszawa Powiśle i w Krakowie oraz w Świecie Biegacza w Poznaniu, a także w sklepie internetowym www.asics.pl

Sugerowana cena detaliczna: 1025 pln

 

[foogallery id=”15893″]

 

mat.pras

Fot. Artur Wojciechowski/ASICS