CITY TRAIL: niezwykły finisz we Wrocławiu, pogodny bieg w Katowicach

Wrocławska trasa CITY TRAIL cieszy się dużym powodzeniem wśród znakomitych zawodników, co skutkuje dużymi emocjami i wartościowymi rezultatami. Walka o wygraną w klasyfikacji generalnej edycji 2018/2019 trwała do ostatnich metrów ostatniego biegu edycji! Zupełnie inaczej było w Katowicach, gdzie już przed szóstym biegiem jasne było, kto stanie na najwyższym stopniu podium.

Wrocław

Sobotni bieg we wrocławskim Lesie Osobowickim przyniósł potężne emocje! O wygraną w cyklu walczyli Szymon Dorożyński i Dariusz Boratyński. Mocniejszym okazał się ten pierwszy, aczkolwiek różnica na mecie była minimalna, bo wyniosła kilkanaście centymetrów i setne sekundy!  Wynik obu zawodników to 14:56.

– Zapisując się jesienią do cyklu myślałem o tym, by podczas CITY TRAIL budować formę na przyszłotygodniowe Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Podczas przygotowań okazało się, że wypadnie mi 5-tygodniowy obóz, więc wspomniany raczej start odpuszczę. Moje główne cele są na stadionie. Chcę zrobić to, co miałem zrobić 2 lata temu – przed kontuzją, czyli pobiec 14:10 na 5000 m – mówił na mecie Szymon Dorożyński. – Starty CITY TRAIL traktowałem treningowo, ale fakt, że wygrałem bieg przed miesiącem i miałem szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, bardzo mnie zmotywowało do dzisiejszej rywalizacji – podkreślił srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski na 10 000 m z 2014 roku.

CITY TRAIL

W sobotnim biegu trzecią lokatę zajął Rafał Mrowiński (czas 15:15), natomiast trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył czwarty tym razem Mikołaj Czeronek.

W rywalizacji kobiet już w styczniu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zapewniła sobie Dominika Napieraj, która w sobotę nie startowała. W szóstym biegu edycji najszybszą była Małgorzata Zieleń z czasem 18:19, która uplasowała się na drugim miejscu w generalce. Drugie miejsce w sobotę Aleksandra Andruszków (wynik 18:52), a trzecia był tym razem Justyna Romanowska (czas 19:35).

Pełne wyniki CITY TRAIL we Wrocławiu

W biegu głównym uczestniczyło 371 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 142 młodych sportowców. Najliczniejszy bieg sezonu 2018/2019 we Wrocławiu odbył się w listopadzie i przyciągnął 581 dorosłych i 235 uczestników cyklu CITY TRAIL Junior.

Zakończenie części sportowej cyklu to nie koniec edycji. Uroczyste podsumowanie sezonu we Wrocławiu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegli w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 26 marca w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Początek o godz. 18:00 (część poświęcona CITY TRAIL Junior), dekoracja biegu głównego – od 19:00.

Katowice

Szósty z biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Katowicach w edycji 2018/2019 przyniósł zwycięstwo Katarzyny Golby i Kamila Czapli. Dla obojga niedzielny start był kluczowy, bowiem dzięki niemu zostali sklasyfikowaniu w cyklu, do czego wymagane jest ukończenie czterech biegów. Katarzyna Golba zajęła w generalce drugie miejsce, natomiast Kamil Czapla – trzecie. Zwycięstwo zagwarantowali sobie już w poprzednich zawodach nieobecni w niedzielę – Sylwia Ślęzak i Szymon Topolnicki.

Katarzyna Golba ma na koncie dwa zwycięstwa i dwa drugie miejsca. Jej niedzielny wynik to 20:11. Dzisiejszy bieg był w pełni kontrolowany. Chciałam pobiec jak najmniejszym nakładem sił. Przed biegiem wiedziałam, że wystarczy mi czwarte miejsce, żeby utrzymać zająć pozycję w generalce. Ambicja jednak wzięła górę i starałam się wygrać. Dziewczyny poprowadziły znaczną część dystansu, a końcówka należała już do mnie – mówiła na mecie najszybsza z kobiet podczas niedzielnych zawodów. – Nie mam na razie sprecyzowanego planu docelowego na sezon. Jeszcze w ubiegłym roku myślałam o mistrzostwach Polski w Dębnie, ale kontuzja wyeliminowała mnie z przygotowań. W tej chwili jestem w pełni zdrowa. Być może wrócę w góry. Na pewno będę startowała na ulicy w biegach na 10 km i w półmaratonie. Długoletnią przygodę z chodem sportowym definitywnie zakończyłam. Bez wątpienia w przyszłym sezonie pojawię się znów na trasie CITY TRAIL w Katowicach.

Drugie miejsce w niedzielnych zawodach zajęła Paulina Gaj (czas 20:17), a trzecia była Anna Jadasz (20:40).

Najszybszy z mężczyzn – Kamil Czapla uzyskał wynik 16:13. Drugi był Piotr Mrachacz (16:35), a trzecią lokatę wywalczył Jarek Koźdoń (16:43).

W biegu głównym uczestniczyło 405 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 132 młodych sportowców. Najliczniejszy bieg sezonu 2018/2019 w Katowicach odbył się w listopadzie i przyciągnął 460 dorosłych i 142 uczestników cyklu CITY TRAIL Junior.

CITY TRAIL

Pełne wyniki CITY TRAIL w Katowicach

Zakończenie sezonu w Katowicach odbędzie się 27 marca w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Początek o godz. 18:00.

Poza Wrocławiem i Katowicami w CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto i Warszawa. W najbliższy weekend odbędą się trzy ostatnie biegi edycji 2018/2019 – w sobotę startują biegacze z Lublina, a w niedzielę ze Szczecina i Warszawy.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

 

mat pras.