Do Warszawy przyjedzie słynny Haile Gebrselassie. 29 marca startuje Recode Running Festival

Już w piątek, 29 marca, rusza Recode Running Festival, czyli trzy dni poświęcone bieganiu. W trakcie wydarzenia odbędą się pokazy filmów krótkometrażowych zrealizowanych przez globalną społeczność adidas Runners, sesje panelowe, sesje biegowe, a także warsztaty  dla ciała i umysłu.

Recode Running Night

Jak informuje adidas, Recode Running Festival rozpocznie się w piątkowy wieczór w warszawskiej Kinotece z prawdziwym przytupem. Tego wieczoru, już od godz. 20:00, po przekroczeniu progu kina studyjnego uczestnicy przeniosą się w świat Recode Running. Czekać na nich będą specjalnie zaaranżowane strefy, oddające ducha „nowego biegania”, czy też wyjątkowe menu.

W przestrzeniach kina odbędzie się pokaz filmów krótkometrażowych, poświęconych lokalnym społecznościom biegowym z całego świata, zrzeszonym w adidas Runners, również w jej warszawskiej części.

Zaraz po seansach będzie miał miejsce panel z Haile Gebrselassie, legendą światowego biegania, wielokrotnym złotym medalistą świata i Igrzysk Olimpijskich w biegach na 10 000 m. Moderowana dyskusja będzie nie tylko szansą do poznania tego wybitnego biegacza, ale także możliwością zadania mu bezpośredniego pytania.

Na ten dzień przygotowano również szereg angażujących stref, o których będzie można przekonać się podczas festiwalu. W ramach after party czekać będzie także Recode Running Party, będące zwieńczeniem pierwszego dnia wydarzenia.

Holistic Day

Z kolei w sobotę, 30 marca, na fanów biegania od godz. 10:00 czekać będzie shake out run z Haile i trenerami adidas Runners, podczas którego uczestnicy otrzymają pamiątkowe piny.

Recode Running Festival

Zaraz po biegu z Gebreselassie wystartują warsztaty mindfulness oraz zajęcia z rolowania. Ponadto, każdy fan jogi będzie mógł wziąć udział w jej dwóch sesjach, odbywających się w samo południe oraz pół godziny później. Miejscem wszystkich atrakcji będzie centrum adidas Runners, przy ul. Solec 38 w Warszawie.

ARW Race and Chill out Zone

Na trzeci dzień Recode Running Festival przeniesie się na „Barkę Warszawską DZIEŃ I NOC”, zacumowaną przy Bulwarze Jana Karskiego, u podnóża Parku Fontann. W tym miejscu członkowie społeczności AR będą mogli zostawić swoje rzeczy w depozycie, przywitać się z uczestnikami biegu miejskiego czy spróbować funkcjonalnych przekąsek i napojów.

Po przebiegnięciu 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego w strefie chill out będzie można zregenerować się… w towarzystwie Haile Gebreselassiego. Oprócz tego, organizatorzy festiwalu przygotowali szereg niespodzianek i akcesoriów dla kibiców, którzy będą mieli okazję wykazać się swoim dopingiem.

Recode Running Festival

Zapisy na poszczególne wydarzenia w ramach Recode Running Festivalu odbywają się poprzez aplikację Runtastic oraz stronę adidas.pl/adidasrunners. Dodatkową szansą na zdobycie wejściówki jest zakup modelu Ultraboost 19 w Sklepie Biegacza.

Zdaniem Biura Prasowego firmy adidas, Recode Running Festival to „celebracja nowego sposobu na odkrycie swojej biegowej zajawki, zarówno dla tych, którzy biegają regularnie, jak i osób, które dopiero próbują swoich sił w tym sporcie. To przykład swego rodzaju filozofii, w której nie śrubuje się czasów i rezultatów, a docenia samo doświadczenie biegania. Doświadczenie, wychodzące daleko poza samą aktywność fizyczną.”

mat.pras