IRONMAN 5150 Warsaw 2019: znamy nowe trasy!

Organizatorzy IRONMAN 5150 Warsaw przedstawili nowe, zmodyfikowane trasy po najbardziej charakterystycznych miejscach w stolicy, na czele z Mostem Świętokrzyskim, tunelem na Wisłostradzie, Bulwarami Wiślanymi i z metą przy Pomniku Syrenki. Poza rywalizacją na dystansie olimpijskim, czekają nas też zmagania sztafet i zawody biegowe dla najmłodszych, Wiśniowski IRONKIDS Warsaw. Zapowiada się wyjątkowy czerwcowy weekend w stolicy.

Do czwartej edycji zawodów IRONMAN 5150 Warsaw pozostały już nieco ponad dwa miesiące. Modyfikacjom uległy trasy: rowerowa i biegowa, a także lokalizacja strefy zmian T2 i mety. Etap pływacki, niezmiennie, zostanie rozegrany w Zalewie Zegrzyńskim.

Po wyjściu z wody, zawodnicy udadzą się na etap kolarski, który, podobnie jak w poprzednich latach, poprowadzi trasą znad Zalewu Zegrzyńskiego, przez Nieporęt i Most Północny, aż w końcu Wisłostradą do strefy T2. Miłośnicy jazdy na rowerze na pewno ucieszą się ze zmiany na końcowym odcinku trasy kolarskiej.

Po minięciu Centrum Olimpijskiego PKOL, Cytadeli Warszawskiej i Zamku Królewskiego, wydłużony zostanie fragment trasy na Wisłostradzie, dzięki czemu zawodnicy przejadą słynnym tunelem. Tuż po jego opuszczeniu zsiądą z rowerów i udadzą się do strefy zmian T2, która zostanie zlokalizowana przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, na wysokości Skweru Kahla.IRONMAN 5150 Warsaw - Trasa rowerowaTrasa biegowa już na samym początku pozwoli triathlonistom pobiec po Moście Świętokrzyskim, a następnie poprowadzi ich Bulwarami Wiślanymi aż do wysokości ul. Sanguszki. Dzięki temu wszyscy uczestnicy, a w szczególności licznie przybywający do stolicy zawodnicy z zagranicy, będą mogli podziwiać z trasy m.in. Multimedialny Park Fontann, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Centrum Nauki Kopernik i ponownie Zamek Królewski. W tle ukażą im się Stadion PGE Narodowy i warszawskie ZOO.IRONMAN 5150 Warsaw - Trasa BiegowaWisienką na torcie ma być meta zlokalizowana tuż przy Pomniku Syrenki. Na Skwerze Kahla stanie natomiast IRONMAN Village, w której znajdą się m.in. biuro zawodów, strefa expo, strefa finishera, strefa rodzinna i strefa klubowa.

IRONMAN 5150 Warsaw odbędzie się w dniach 15-16 czerwca 2019 roku. Obecnie na liście startowej jest ponad 1 150 zapisanych osób z 24 różnych krajów. Do pokonania będą mieli 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu.

Dystans ten można również pokonać w sztafecie. Obecnie zgłoszonych jest 30 zespołów, rejestracja wciąż trwa. Sztafety mogą być zwłaszcza ciekawą opcją dla tych, którzy dopiero planują zacząć swoją przygodę z triathlonem. W sobotę, 15 czerwca odbędą się natomiast zawody biegowe Wiśniowski IRONKIDS Warsaw, przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 3-15 lat.

Więcej informacji można znaleźć na www.5150warsaw.com. Partnerem strategicznym zawodów jest Miasto Stołeczne Warszawa.

 

mat.pras