Runmageddon Poznań po raz pierwszy dwudniowy i w nowej lokalizacji

Po raz pierwszy w historii cyklu Runmageddon poznańska edycja będzie trwała cały weekend. Impreza odbędzie się w zupełnie nowej lokalizacji. W dniach 22-23 czerwca centrum ekstremalnej zabawy stanie się wielkopolski Country Park „Pod Gajem”. 

Poznańska edycja Runmageddonu odbędzie się w miejscowości położonej o 30 kilometrów od stolicy Wielkopolski. Największy w Polsce  cykl biegów z przeszkodami po raz pierwszy zagości w Country Park „Pod Gajem” w Ceradzu Kościelnym.

– Szukaliśmy nowej, ciekawej lokalizacji, która z jednej strony będzie malownicza i miło będzie w niej spędzać czas. Z drugiej, rozglądaliśmy się za terenem, gdzie będziemy mogli popuścić wodze fantazji i przygotować nowe, zaskakujące trasy Runmageddonu. Country Park „Pod Gajem” jest bez wątpienia takim miejscem, gdzie zgotujemy prawdziwe, ekstremalne wyzwanie dla naszych uczestników – mówi prezes Runmageddonu Jaro Bieniecki.

Country Park „Pod Gajem” to hotelowo-rekreacyjny  kompleks położony na obrzeżach Poznania. Jak tłumaczą organizatorzy, jego lokalizacja pośród stawów oraz tuż przy niewielkim wzniesieniu nazwanym Górą Helenki ma pozwolić zaplanować malownicze trasy.

– Teren Country Park jest niezwykle malowniczy, nawiązuje poniekąd do pięknej, polskiej wsi. Infrastruktura obiektu jest doskonała do organizacji wyjątkowych imprez: okolicznościowych, konferencyjnych, czy też właśnie sportowych. Cieszę się, że pierwszy w Wielkopolsce, dwudniowy Runmageddon odbędzie się właśnie tutaj. Jestem pewien, że korzystając z  możliwości, jakie daje nasz obiekt, jego infrastruktura oraz topografia terenu, Runmageddon w Country Parku będzie niezapomnianym przeżyciem dla każdego uczestnika. Nie możemy się doczekać startu imprezy – mówi Maciej Prusiecki, właściciel Country Park „Pod Gajem”.

Runmageddon Poznań

Organizatorzy liczą, że Runmageddon Poznań nie tylko urzeknie lokalizacją, ale także przyciągnie rodziny, biegaczy przeszkodowych oraz osoby, które po prostu lubią sportowe wyzwania i dobrą zabawę. Dla debiutantów przygotowana będzie trasa Runmageddonu Intro, czyli trzykilometrowy dystans z 15 przeszkodami.

Na osoby o nieco większym apetycie na sportowe wyzwanie czekać będzie: Rekrut  – 6 kilometrowy bieg z 30 przeszkodami oraz Classic – najdłuższy, bo 12-kilometrowy odcinek najeżony 50 przeszkodami. Młodzież będzie mogła spróbować swoich sił pokonując dwukilometrowy Runmageddon Junior z 15 przeszkodami.

Dzieci w wieku 4-11 lat będą mogły zmierzyć się z Runmageddonem Kids czyli jednokilometrową trasą z około 10 przeszkodami, przygotowaną specjalnie tak, by każda ze startujących grup wiekowych mogła przeżyć emocjonującą przygodę.

Zapisy online potrwają do 20 czerwca 2019 roku do godziny 15:00, zaś osoby, które będę chciały spontanicznie decydować się na bieg, będą mogły zakupić pakiet startowy na miejscu wydarzenia. Ceny pakietów startowych wahają się od 39 złotych za Runmageddon Kids przez 129 złotych za formułę Intro po 239 złotych za najdłuższy bieg Classic.

mat.pras