Triada Biegowa Powstań Śląskich – nowa inicjatywa organizatora Silesia Marathon

Złote, srebne i brązowe trofea czekają na uczestników Triady Biegowej, która upamiętni setną rocznicę Powstań Śląskich. Aby otrzymać wyróżnienie, biegacze będą musieli w przeciągu trzech najbliższych lat ukończyć minimum trzy biegi organizowane przez Fundację Silesia Pro Active. Jeden z nich nie może być krótszy niż dystans półmaratonu. 

– W latach 2019-2021 obchodzić będziemy setną rocznicę Powstań Śląskich. Chcąc upamiętnić ten ważny dla regionu śląskiego jubileusz, jako organizatorzy Silesia Marathon stworzyliśmy dedykowaną powstaniom triadę biegową, będącą elementem prestiżowych obchodów stulecia śląskich zrywów narodowowyzwoleńczych – poinformowało nas Biuro Prasowe Fundacji Pro Active.

Czekają pamiątkowe trofea

Biegacze, którzy w ciągu trzech najbliższych lat ukończą co najmniej trzy biegi organizowane przez Fundację Pro Active otrzymają pamiątowe trofea. Ich kolor będzie różnił się w zależności od sumy pokonanych kilometrów w ramach imprez zaliczanych do Triady Biegowej.

Złote trofeum trafi do biegaczy, którzy będą mieli na koncie co najmniej 100 km, srebne wymagać będzie przebiegnięcia minimum 50km, a brązowe będzie przyznawane za 25 przebytych kilometrów.

Stałymi biegami, które co roku wchodzić będą w skład Triady Biegowej Powstań Śląskich są: Silesia Marathon, Silesia Półmaraton i Mini Silesia Marathon. W tym roku rywalizacja zostanie poszerzona o Ultra Silesia Marathon rozgrywany na dystansie 50 km.

Zawodnicy, którzy ukończą Triadę Biegową Powstań Śląskich, będą mogli wnioskować o przyznanie pamiątkowego trofeum po ogłoszeniu oficjalnych wyników ostatniego biegu wchodzącego w skład TBPŚ w 2021 roku.

Urząd Marszałkowski będzie wspierał Silesia Marathon

Partnerem projektu został Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, który przez najbliższe trzy lata wspierać będzie również sam maraton. Porozumienie o współpracy podpisane zostało w Gmachu Sejmu Śląskiego przez przedstawicieli samorządu województwa, marszałka Jakuba Chełstowskiego i wicemarszałka Wojciecha Kałużę oraz dyrektora Silesia Marathon, Bohdana Witwickiego.

Triada Biegowa Powstań Śląskich

– Cieszę się, że maratończycy po raz kolejny pobiegną ulicami śląskich miast i będą finiszować na bieżni Stadionu Śląskiego. Województwo Śląskie stawia na aktywność fizyczną i zdrowy styl życia, a Stadion Śląski jest obiektem dostępnym dla każdego, dla profesjonalistów i amatorów. Wierzę, że ten obiekt stanie się narodowym stadionem lekkoatletycznym, a Silesia Marathon wpisze się idealnie w obchody stulecia Powstań Śląskich. Chcemy uczcić tę rocznicę w sposób wyjątkowy, a przy okazji promować atrakcyjne i nowoczesne województwo śląskie – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa.

Zawody jak zawsze rozgrywane będą w sercu Śląska. Silesia Marathon ruszy na ulice  Chorzowa, Katowic, Siemianowic Śląskich i Mysłowic 6 października.

Szczegółowe informacje na temat Triady Biegowej Powstań Śląskich dostępne są w regulaminie.

red na podstawie mat.pras