W Poznaniu biegali studenci

Grzegorz Michalak i Patrycja Talar okazali się najszybsi na trasie biegu Ekonomiczna Piątka, który odbył się dziś na trasie wokół Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. Najszybszy z mężczyzn trasę 5 km pokonał w czasie 15 minut i 54 sekund, pierwsza z pań zameldowała się na mecie po 17 minutach i 29 sekundach.

Najmłodszy z uczestników biegu – obchodzący dziś 14. urodziny – Mikołaj Radwański – odebrał specjalny prezent i gratulacje za ukończenie trasy od rektora Uniwersytetu Ekonomicznego – prof. dra hab. Macieja Żukowskiego.

Zmagania biegaczy poprzedził Ekonomiczny Marsz Na Piątkę. W nordic walkingowych zmaganiach wzięło udział ponad 40 osób. Najlepsi z nich okazali się Patryk Skrzypczak i Małgorzata Rożek.

Historia rozgrywania biegów na Uniwersytecie Ekonomicznym sięga lat osiemdziesiątych XX wieku. Wówczas to uczelnia zorganizowała Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych, a następnie pierwszy raz w Polsce Akademickie Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych.

W tegorocznej edycji biegu, która była już dziewiątą, na metę dobiegło 625 osób. Tegoroczny bieg był sportowym świętowaniem 100-lecia AZS Poznań.

mat pras.

fot. Izabela Jasiczak/UEP