Garmin przedstawia nową serię zegarków Forerunner

Garmin zaprezentował nową linię Forerunner, która wprowadza do zegarków z tej serii takie funkcje jak odtwarzanie muzyki, kolorowe mapy oraz zaawansowane funkcje treningowe, bezpieczeństwa i śledzenia lokalizacji.

– Odświeżyliśmy naszą najpopularniejszą linię Forerunner wprowadzając oczekiwane przez wielu udogodnienia i funkcje. W nowych modelach smartwatchy zaprojektowanych z myślą o biegaczach, zachowaliśmy to, co najlepsze we wcześniejszych wersjach, dodając funkcje, dzięki którym użytkownicy będą mogli skupić się przede wszystkim na treningu – mówi Andrew Silver, Product Manager Garmin w Europie.

Zaprojektowane przez biegaczy zegarki Forerunner wykonane zostały z lekkich materiałów, są proste w obsłudze i posiadają zawsze włączony, czytelny w świetle słonecznym wyświetlacz.

Dzięki nadgarstkowemu pomiarowi tętna i całodobowemu śledzeniu aktywności pozwalają uzyskać bardzo dokładne dane na temat kondycji i postępów treningowych. Wyposażone zostały w specjalne funkcje bezpieczeństwa i monitorowania pozycji, które w razie wypadku pozwalają użytkownikom udostępniać bieżące informacje o swojej lokalizacji wybranym kontaktom alarmowym.

Nowe modele Forerunner umożliwiają korzystanie z darmowych planów treningowych Garmin Coach, które dostosowują się do możliwości zawodnika w oparciu osiągi i wyznaczone cele.

Oprócz planów treningowych opracowanych z myślą o biegu na 5 km, użytkownicy Garmin mogą trenować do startu na dystansie 10 km lub półmaratonu. Wskazówek w czasie przygotowań udziela trójka doświadczonych trenerów – Jeff Galloway, Greg McMillan i Amy Parkerson-Mitchell.

Forerunner 45 i Forerunner 45S dla początkujących

Jak czytamy w informacji prasowej model Forerunner 45 został zaprojektowany dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem lub trenują do swoich pierwszych zawodów. Ma sprawdzać się również na co dzień. Zegarek przez całą dobę ma monitorować liczbę kroków, przebyty dystans, liczbę spalonych kalorii i sen.

Dzięki całodziennemu monitorowaniu stresu i energii Body Battery, użytkownicy mogą skoncentrować się na swoim samopoczuciu i lepiej zaplanować swój dzień, optymalizując czas aktywności i odpoczynku. Poza tym urządzenie monitoruje tętno na nadgarstku, a wbudowany GPS pozwala śledzić tempo, odległości, interwały i wiele innych parametrów.

Forerunner 45 ma 42-milimetrową kopertę, a dla osób z mniejszymi nadgarstkami powstała 39-milimetrowa wersja Forerunner 45S. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi do 7 dni w trybie smartwatch i do 13 godzin w trybie GPS.

Forerunner 245 i Forerunner 245 Music dla fanów muzyki

Forerunner 245 i Forerunner 245 Music wyposażone zostały w narzędzia umożliwiające kontrolowanie wydajności, takie jak: pomiar pułapu tlenowego, stan wytrenowania, sugerowany czas regeneracji oraz wskazania efektu treningu aerobowego i beztlenowego.

Forerunner

Model Forerunner 245 Music ma wbudowaną pamięć, która pomieści do 500 utworów muzycznych, pozwala też użytkownikom synchronizować listy odtwarzania z serwisów takich jak Spotify i Deezer.

Zegarki z tej serii oferują do 7 dni pracy na baterii w trybie smartwatch, do 24 godzin w trybie GPS i do 6 godzin w trybie GPS z muzyką.

Forerunner 945 dla zaawansowanych

Forerunner 945 to zegarek stworzony dla profesjonalistów, zaawansowanych biegaczy i triathlonistów. Do pamięci urządzenia wgrać można do tysiąca utworów muzycznych lub synchronizować listy odtwarzania z wybranych wstępnie załadowanych serwisów streamingowych, w tym Spotify i Deezer.

W przerwie podczas treningu, można skorzystać z wygodnych płatności zbliżeniowych Garmin Pay, a w jego trakcie wspomagać się kolorowymi mapami.

Forerunner

Forerunner 945 wyposażony został w kluczowe narzędzia do monitorowania obciążenia treningowego. Poszczególne treningi podzielone są na kategorie, w oparciu o strukturę aktywności i intensywności wysiłku.

Zegarek działa do 2 tygodni na jednym ładowaniu baterii w trybie smartwatch, do 36 godzin w trybie GPS i do 10 godzin w trybie GPS z muzyką.

Modele Forerunner 245 i Forerunner 245 Music i Forerunner 945 po sparowaniu z czujnikiem Running Dynamics Pod lub paskiem do pomiaru tętna umożliwiają uzyskanie informacji na temat sześciu dodatkowych parametrów związanych z dynamiką biegu. Ponadto zegarki zostały wyposażone również w nadgarstkowy czujnik Pulse Ox, który mierzy poziom saturacji krwi.

Ile kosztują nowe zegarki Garmin?

Forerunner 45 Series, Forerunner 245, Forerunner 245 Music i Forerunner 945 dostępne są w cenach od 199.99 euro (około 860 złotych) do 599.99 euro (około 2,6 tysiąca złotych).

Forerunner 945 jest również dostępny w zestawie triathlonowym, który zawiera niebieskie i czarne silikonowe paski, HRM-Tri, HRM-Swim w sugerowanej cenie detalicznej 749,99 euro (około 3,2 tysiąca złotych).

Źródło: Garmin