Mistrzowie triathlonu zbierają pieniądze na wakacje dla dzieci

Mistrzowie triathlonu zbierają pieniądze na dla dzieciaków, by mogły pierwszy raz w życiu pojechać na prawdziwe wakacje. Akcja trwa na Facebooku, dotychczas zebrano prawie 4,8 tysiąca złotych z kwoty 10 tysięcy złotych określonych jako cel. 

Podczas Super League Triathlon, który odbędzie się w Poznaniu, w sobotę 29 czerwca zawodnicy będą się ścigać, by wesprzeć dzieciaki i zafundować im możliwość wartościowego spędzenia wakacji.

– Tegoroczną zbiórkę na sportowe wakacje chcemy przeznaczyć dla dzieciaków ze Zgierza i Towarowej. Żadne z tych dzieci nie wyjechało nigdzie niż na dłużej niż na dwa dni. Wierzymy, że akcja zorganizowana wraz z i-sport.pl i Super Ligue Poznań pozwoli nam wysłać nasze dzieciaki na wakacje – mówi Marta Grabowska z Fundacji NON IRON.

Kapitanem drużyny, która zbiera środki dla podopiecznych Fundacji NON IRON, jest czterokrotny Mistrz Świata z Kony Chris „Macca” McCormak. Legenda triathlonu ma zamiar poprowadzić do zwycięstwa 5 śmiałków, którzy będą walczyć o jak najlepszy wynik na dystansach: 400 m w pływaniu, 10 km na rowerze i 2,5 km biegu.

Team składa się z  najlepszych zawodników z Polski i ze świata, w jego składzie znajdują się: Natalia Rypel, Jonna Sołtysiak, Łukasz Kalaszyński, Marcin Ławicki i Maciej Chmura.

W Poznaniu rywalizować ze sobą będą najlepsi profesjonaliści oraz amatorzy. Drużyna, która zbierze najwięcej środków on-line, otrzyma nie tylko laur zwycięstwa ale także dodatkowo połowę pieniędzy, które trafią do puszek podczas tego wydarzenia.

Pojadą na składaku i w przebraniu?

Wpłacając na tej stronie środki na specjalną zbiórkę charytatywną, mamy szansę zadecydować, czy Chris „Macca” McCormak, czterokrotny mistrz świata Traithlonu i jego drużyna asów staną przed dodatkowym wyzwaniem. Jeśli uda się zebrać kwotę 50 tysięcy złotych to jest szansa, że nasi „pyr -osi” będą musieli pokonać nie tylko swoje ograniczenia, ale także zwyciężyć z drugim teamem – jadąc na składaku i w przebraniu.

Podstawowym zadaniem fundacji NON IRON jest wyrównywanie szans i krzewienie idei wychowania dzieci przez sport. Podopiecznymi fundacji są dzieci z projektu ze Zgierza i Towarowej.  Została założona w 2015 roku przez grupę przyjaciół, których połączyła wspólna pasja do sportu.

Projekt „Sportowe wakacje” fundacja realizuje od czterech lat. W tym czasie na różne półkolonie i obozy sportowe pojechało kilkaset dzieci z biednych i grożących wykluczeniem środowisk. Dla większości z nich był to pierwszy obóz z prawdziwego zdarzenia i wyjazd na wakacje.

mat pras.