Nike Air Zoom Pegasus również dla biegaczy terenowych

Firma Nike wprowadza do oferty trailowy model Nike Air Zoom Pegasus 36 Trail, który powstał na kanwie kultowego modelu Pegasus. Amerykański producent zapowiada, że nowy model będzie charakteryzował się kształtem, dopasowaniem oraz czuciem terenu  znanym z szosowej wersji buta.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, nowy model zawierać będzie zupełnie nową, wykonaną z siateczki cholewkę, która ma zapewniać odpowiednią wentylację, gdy stopa się spoci lub np. po spotkaniu z kałużą.

Wysoką trwałość cholewki mają zapewnić wstawki z wytrzymałych materiałów na obszarach narażonych na wysokie zużycie, takich jak przednia część stopy oraz pięta.

Mają za zadanie chronić przed przetarciami na szlaku, spowodowanymi np. gałązkami czy kamieniami. Z kolei o amortyzację i stabilizację zadbają oddzielne jednostki Zoom Air w przedniej części stopy i pod piętą.

Dobrą przyczepność podeszwy na mokrej lub luźnej nawierzchni mają zapewniać wypustki, które mają sprawdzać się również podczas biegu pod górę zarówno na drodze, jak i na szlaku.

Nowy model  Air Zoom Pegasus 36 Trail będzie dostępny od 13 czerwca na nike.com. Będzie kosztował 549 złotych.

mat. pras