Robert Karaś już oficjalnie Tytanem

Po raz pierwszy w historii zostanie wręczona nagroda Tytana za wybitne osiągnięcie i wyczyn sportowy. Wyróżnienie przyznawane jest przez Kapitułę Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich. Pierwszym nagrodzonym zostanie Robert Karaś – mistrz i rekordzista świata w triathlonie na dystansie potrójnego Ironmana w 2018 roku i podwójnego Ironmana w 2017 roku.

Statuetka „Tytan PKSN” zostanie wręczona w niedzielę, 26 maja o godz.12:00 na scenie na Esplanadzie Stadionu Wrocław podczas wydarzenia sportowo-rekreacyjnego Miasteczko Sportów Nieolimpijskich.

– Podczas naszej imprezy zainaugurujemy cykliczne wydarzenie „Aleja Gwiazd Sportów Nieolimpijskich” poprzez wręczanie statuetki TYTAN Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich oraz zawieszenie pamiątkowej tablicy dla sportowca za niezwykłe dokonania sportowe – mówi Tomasz Dauerman, Prezes Zarządu PKSN.

Od początku swojej działalności, PKSN aktywnie promuje dyscypliny nieolimpijskie. Począwszy od tworzenia materiałów video, aktywności legislacyjnych jak i specjalnych eventów poświęconych atrakcjom i ideom sportów nieolimpijskich.

Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich angażuje się w szereg inicjatyw promocyjnych dot. dyscyplin nieolimpijskich. Promujemy je aktywnie i często nieszablonowo. Zawsze staramy się kierować uwagę na różnorodność dyscyplin i klubów. Na to jak wartościową ofertą są dla osób w każdym wieku. Ale w sposób szczególny chcemy także uhonorowywać i wskazywać bohaterów takich dyscyplin. Wielkie postacie, które osiągają wybitne sukcesy, świetnie promują nasz kraj i inspirują Polaków – mówi Grzegorz Kita, Przewodniczący Rady Głównej PKSN.

mat pras.