Runmageddon szalał w Nadarzynie

W miniony weekend w Nadarzynie pod Warszawą odbyła się kolejna tegoroczna edycja ekstremalnego biegu przeszkodowego Runmageddon. Biegi w formułach Rekrut, Classic i Junior ukończyło łącznie prawie 6 tysięcy uczestników. Impreza towarzyszyła targom GoActive odbywającym się w centrum Ptak Warsaw Expo.

Wśród startujących największą popularnością cieszył się sobotni Rekrut – dystans 6 kilometrów najeżony 30 przeszkodami. W tej formule wystartowało nieco ponad 4 tysiące osób. Wśród nich nie zabrakło też gwiazd polskiego sportu, teatru, czy mediów. Pierwszy raz na starcie Runmageddonu stanął mistrz olimpijski Robert Korzeniowski oraz dziennikarze Renata Kin i Wojciech Staszewski.

W niedzielę na uczestników czekał najdłuższy dystans tej edycji czyli Classic – 12 kilometrów i 50 przeszkód. Wyczynowcy, a wśród nich ultramaratonka Dominika Stelmach przemierzali lasy, pola, wody rzeki, jednocześnie pokonując przeszkody. Wśród najbardziej wytrwałych znaleźli się też debiutanci, którzy na swój pierwszy start wybrali formułę Classic.

Jak informują organizatorzy, w trakcie całego weekendu w biegach w formułach Junior i Kids uczestniczyło ponad 2 tysiące dzieci i młodzieży. Przebiegali poprzez las, pola, zjeżdżali na wodnej zjeżdżalni, wbiegali na pagórki oraz pokonywali przeróżne konstrukcje Runmageddonu.

Zwycięzcy serii Elite

Pierwsze miejsce w formule Rekrut, wśród kobiet zdobyła Jekatierina Worobiewa (Power Training), która 6 kilometrów i ponad 30 przeszkód pokonała z czasem 00:45:39. Kolejnymi kobietami na podium były kolejno: Klaudia Burs i Julia Maciuszek. Najszybszym mężczyzną okazał się być Tomasz Krawczyk  z Husaria Race Team, jego czas to  00:31:46.

Drugie miejsce „wybiegał” Mateusz Salamon a trzecie Bartosz Januszewski. Zwycięzcami formuły Classic byli: z czasem 01:22:46 Katarzyna Baranowska (Gorący Potok Team) oraz zwycięzca sobotniego Rekruta Tomasz Krawczyk (01:09:46.10). Na drugim miejscu stanęli: Pia Kind i Artur Kozłowski, a na trzecim: Jekatierina Worobiewa i Mateusz Salamon. Najlepszą drużyną formułach Rekrut jak i Classic byłą Husaria Race Team.

Podczas Runmageddonu Ptak Warsaw Expo po raz pierwszy młodzież mogła walczyć o miejsce w klasyfikacji do Mistrzostw Europy Juniorów OCR. Najszybszymi zawodnikami byli Magda Missala oraz Krzysztof Sobierajski.

mat pras.