Suunto wprowadza na rynek nowy zegarek multisportowy

Suunto uzupełnia ofertę zegarków o multisportowy model Suunto 5 adresowany do sportowców i poszukiwaczy przygód. Jak deklaruje fiński producent, nowy smartwatch charakteryzuje m.in. długi czas pracy baterii (do 40 godzin z włączonym zapisem GPS) mapy z najpopularniejszymi trasami oraz stylowe wzornictwo. Suunto 5 będzie można kupić w czerwcu i będzie kosztował 1459 złotych.

Suunto 5 to model, który fińska marka kawalfikuje jako multisportowy. Z powodzeniem mogą używać go biegacze oraz fani innych dyscyplin sportu oraz aktwyności fizycznej.

– Smukły, kompaktowy i wygodny zegarek Suunto 5 jest stworzony do tego, by pomóc w łatwym uzyskaniu optymalnego rytmu treningowego – dzięki swojej multisportowej funkcjonalności, z której słynie Suunto. Oferuje entuzjastom sportu to, czego potrzebują, aby mogli skupić się na kolejnym kroku, ruchu ręki, skoku czy obrocie rowerowego koła, by wszystko inne przestało się liczyć – czytamy w komunikacie prasowym.

Inteligentny towarzysz treningowy

Suunto 5 ma śledzić poziom sprawności użytkownika i dostosowywać spersonalizowane wskazówki treningowe w oparciu o poczynione postępy i zrealizowane cele.

Podobnie jak trener, radzi sportowcom, by zregenerowali siły, gdy trenują zbyt intensywnie. Z kolei gdy nie trenują, motywuje do ćwiczeń. Suunto 5 to więcej niż zegarek, to niezawodny towarzysz treningowy – podkreśla Biuro Prasowe marki Suunto.

Fiński producent informuje, że nowy smartwtch Suunto 5 wyposażony jest w wydajną baterię, która ma pozwolić na długi czas pracy urządzenia – nawet do 40 godzin z włączonym zapisem GPS. Poza tym, ten inteligentny zegarek  ma uczyć się wzorców treningowych użytkowników i wysyłać przypomnienia o ładowaniu na długo przed kolejną sesją.

Nowy model zegarka ma również monitorować poziom stresu i jakość snu, dzięki czemu użytkownicy mają uzyskać informację, czy są odpowiednio zregenerowani i gotowi do następnej aktywności sportowej.

Ma także wspierać sportowców w utrzymaniu, poprawie lub zwiększeniu poziomu sprawności i wydolności. Dzięki ponad 80 konfigurowalnym trybom sportowym użytkownicy mają otrzymać odpowiednie statystyki niezależnie od uprawianego sportu.

Mocną stroną Suunto 5 ma być również wytrzymałość i trwałość, a także styl. Zegarek będzie wyposażony w solidny pierścień ze stali nierdzewnej i zostanie udostępniony w kolorze czarnym, białym oraz miedzi burgundowej i grafitowej.

Inspiracja czerpana od sportowej społeczności

Suunto 5 połączy aktywnych i żądnych przygód ludzi ze światem nowych tras, które można odkryć za pomocą map popularności (tzw. heat map) w aplikacji Suunto App. Mapy popularności pokazują, gdzie i na jakiej trasie trenują inni, inspirując do nowych wyzwań i odkryć. Po zsynchronizowaniu Suunto 5 z aplikacją użytkownicy będą mogli odkrywać nowe ścieżki i trasy za pomocą zegarka.

Niektóre z najpopularniejszych aplikacji sportowych na świecie, takie jak Strava, TrainingPeaks czy Relive, są zintegrowane z aplikacją Suunto App. Osiągnięcia treningowe będzie można łatwo udostępnić online za pośrednictwem wielu platform społecznościowych.

Źródło: Suunto