Top Model w błocie Runmageddonu Gdynia

Nieco ponad 5,5 tysiąca uczestników dobiegło do mety biegów w formule Rekrut, Nocny Rekrut, Classic i Junior podczas Runmageddonu, który w weekend odbył się w Gdyni. W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się Husaria Race Team.

Top Model w roli Rekruta

Pierwszy dzień ekstremalnych zmagań przywitał uczestników gorącem i przedburzową aurą. Tego dnia w programie imprezy był bieg w formule Rerut na trasie o długości 6 kilometrów z 30 przeszkodami.

Jako pierwsi wystartowali zawodnicy w serii Elite, a tuż po nich od 8:00, co 15 minut swoją ekstremalną przygodę rozpoczynali uczestnicy fal Open, dla których start to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa. Wśród nich znalazły się m.in. zwyciężczyni czwartej edycji programu „Top Model” Osi Ugonoh i trenerka personalna Natalia Tober – NatFit.

Tego dnia w Runmageddonie pobiegli też debiutanci, którzy pokonali 3 kilometry i ponad 15 przeszkód. Ich startom towarzyszyło prawdziwe oberwanie chmury i rzęsisty deszcz.

Pierwszy dzień zakończył się startem formuły Nocny Rekrut. Bieg ukończyły 443 osoby, które aby dotrzeć do mety musiały w ciemnościach przemierzać m.im. wody morza, piaski plaży i ścieżki parku Kolibki.

Sobotni Runmageddon Rekrut wygrał Sylwester Wilk (Wilk trenuje) z czasem 42:07. Tuż za nim finiszował Kacper Kąkol oraz Robert Bandosz. Wśród kobiet najlepsza okazała się być Dorota Gadzińska (Koniuchy OCR), która pokonała trasę w 1:03:20. Drugi wynik osiągnęła Anna Raczyńska, a trzeci – Patrycja Szostek.

Husarze górą w Classicu

W niedzielę na trasę wybiegli uczestnicy biegu w formule Classic. Ich zadaniem było pokonanie 12 kilometrowego odcinka z 50 przeszkodami. Swoją ekstremalną przygodę  miały okazję tez przeżyć dzieci i młodzież w wieku 12-15 lat. Najmłodsi dzielnie pokonywali trasę i specjalnie dla nich przygotowane przeszkody Runmageddonu.

Na trasie formuły Classic najlepiej radzili sobie zawodnicy Husarii Race Team – Tomasz Krawczyk i Marta Sprawka, którzy dotarli do mety z czasami odpowiednio 1:21:37 i 2:03:39. Na drugich miejscach uplasowali się Mateusz Krawiecki (Husaria Race Team) i Aniela Żukowska (Outdoor Training), a na trzecich Beata Kuraś (xRunners) i Kacper Kąkol (EX Team).

Jeszcze dziewięć imprez

Runmageddon Gdynia był pierwszym, ale nie ostatnim w tym roku, morskim ekstremalnym biegiem z przeszkodami. Kolejna edycja zaplanowana jest na koniec września i odbędzie się w dniach 28-29 września w Gdańsku.

Wcześniej  Runmageddon zawita do Poznania (22-23 czerwca), Gliwic (6-7 lipca), Szczecina (3-4 sierpnia) i Łodzi (17 sierpnia). Na koniec wakacji odbędzie się Runmageddon Silesia JSA (30 września – 1 września), a w połowie września Runmageddon Warszawa (14-15 września).

Tegoroczny cykl zakończą dwie październikowe imprezy – Górski Runmageddon Kocierz i Finał Ligi Runmageddonu zaplanowany na 19-20 października we Wrocławiu.