Triathlon Wrocław odwołany

Zaplanowana na 14 lipca pierwsza edycja Triathlon Wrocław nie dojdzie do skutku. Choć na listę startową zapisało się już przeszło tysiąc zawodników, organizatorzy imprezy na niespełna miesiąc przed zawodami zdecydowali się odwołać wydarzenie. Okoliczności, którymi kierował się organizator przenosząc zawody na kolejny rok, związane są ze zmieniającymi się wymogami dotyczącymi trasy rowerowej.

Na 14 lipca zaplanowano pierwszą w stolicy Dolnego Śląska imprezę triathlonową, reklamowaną jako jedną z największych imprez sportowych w regionie.

Na inauguracyjną edycję Triathlon Wrocław zapisało się przeszło tysiąc zawodników, a swój udział potwierdzili triathloniści m.in. z: Ukrainy, USA, Chin, Brazylii, Francji, Korei oraz Luksemburga. Honorowy Patronat nad imprezą objęła Ambasada Ukrainy. Tymczasem tuż przed weekendem w mediach społecznościowych organizatora pojawiło się oświadczenie o odwołaniu zawodów.

Po prawie roku ustaleń z kilkudziesięcioma różnymi urzędami, podmiotami i służbami okazało się, że zderzyliśmy się z maszyną administracyjno-biurokratyczną i z przykrością informuję, że 14 lipca 2019 roku Triathlon Wrocław się nie odbędzie. Przegraliśmy bitwę, ale nie przegramy wojny. Nie odwołujemy zawodów, my je przekładamy. Niestety o rok – czytamy w oświadczeniu.

Jako Organizatorzy bierzemy pełną odpowiedzialność za zaistniałą sytuację. Przepraszamy Wszystkie osoby i instytucje związane z przygotowaniami zawodów, a w szczególności zawodników, którzy obdarzyli nas dużym zaufaniem i zaplanowali swój czas na start we Wrocławiu. Liczymy na to, że w tak licznym gronie staniemy na starcie w roku 2020 – napisał Tomasz Sakuta, organizator Triathlonu Wrocław.

Uczestnikom, którzy wpisali się na listę startową i zdążyli już opłacić start, organizatorzy proponują cztery rozwiązania. Można nie wypłacać pieniędzy i poczekać na przyszłoroczny start, poprosić o zwrot wpisowego, dokonać przepisania pakietu na Triathlon Mietków lub przepisania na Triathlon Poznań. W Poznaniu są co prawda droższe pakiety startowe, ale organizatorzy z Wrocławia zadeklarowali pokrycie różnicy.

W ramach przygotowań do Triathlonu Wrocław przeprowadzono mapowanie dna Odry, trening pływacki w największej wrocławskiej rzece, a także jej sprzątanie. Pomimo odwołania zawodów triathlonowych organizatorzy kontynuują akcję charytatywną „MOC TO NIE PRZEMOC”, wspieraną przez znane osoby ze świata sportu, filmu i muzyki. Swojego poparcia udzieliły już m.in. Kayah, Kabaret Hrabi, Marek Piekarczyk, DJ Wika, Joanna Zientarska, Andrzej Adamiak z zespołu Rezerwat, Mariusz Węgłowski, Mariola Bojarska-Ferenc i zespół Mr. Pollack.

Więcej informacji na stronie triathlonwroclaw.pl lub na Facebooku.

 

red.