Ulice miasta jak płótno. Ten biegacz to prawdziwy artysta

Bieganie ma wiele twarzy. Dosłownie wziął to sobie do serca Lenny Maughan z San Francisco, który w mobilnej aplikacji tworzy niezwykłe rysunki.  

Lenny Maughan korzysta z aplikacji Strava. Pierwsze treningi na tej platformie zarejestrował pod koniec czerwca 2016 roku. Na początku zapisy jego biegów nie wyróżniały się specjalnie, aż do 14 kwietnia 2017 roku. Wtedy w prawie 9 godzin pokonał bez mała 60km a ślad GPS, który zostawił stworzył rysunek przedstawiający… kubek kawy.

Kolejne niezwykłe dzieła były już tylko kwestią czasu i wytrwałości tego biegowego artysty. Na jego koncie w Stravie pojawiło się jeszcze około 30 biegów, których trasy przedstawiały m.in. rękę z pałeczkami, stopę, świnię, liść koniczyny, torebkę herbaty, symbol @, biegacza, różę, kota i kobietę.

Największe wrażenie jednak robi rysunek, który biegacz z Kalifornii wykonał 20 lipca. Niezwykłe dzieło przedstawia Fridę Kahlo, meksykańską malarkę słynącą z autoportretów.

Aby ją narysować Lenny Maughan w czasie prawie 6 godzin pokonał niemal 47 kilometrów. Rysunek jest bardzo szczegółowy, warto pamiętać, że jeden fałszywy ruch mógł zniszczyć cały efekt.

– San Francisco to moje płótno. Korzystam z ulic miasta jako ramy dla mojej twórczości. Staram się nadać im kształty – powiedział Lenny Maughan w rozmowie z portalem sfgate.com. – Najlepsze jest to, że dopóki nie skończysz biegu nie widzisz linii, które rysujesz. To takie piękne uczucie, kiedy nareszcie w aplikacji wciśniesz stop i zobaczysz dokładnie taki obraz, jaki sobie wyobrażałeś – dodał.

Źródło: boredpanda.com, strava.com/athletes/7019519