Kaczmarek i Osmulski wygrywają szybki bieg w Kleszczowie

W minioną niedzielę po raz siódmy zawodnicy rywalizowali w Kleszczowie na dystansie 5 km. Zawody wygrali Tomasz Osmulski oraz Monika Kaczmarek, którzy przed startem byli wymieniani jako faworyci biegu. 

Punktualnie o 12:00 wystartował bieg główny, odbywający się na lekko zmodyfikowanej trasie, która sprzyjała biciu rekordów życiowych, o czym świadczą chociażby nowe „życiówki” dwóch pierwszych mężczyzn na mecie.

Od samego startu bardzo mocne tempo narzucił Aleksander Dragan, któremu kroku dotrzymał tylko Tomasz Osmulski. Obaj biegacze pierwsze 2 km minęli w czasie 5:47.

Jako pierwszy linię mety minął Tomasz Osmulski w czasie 14:59 – jest to trzeci rekord życiowy zawodnika Trucht Team wywalczony w Kleszczowie. Na drugim miejscu uplasował się Aleksander Dragan, który również wyjechał z imprezy z nowych rekordem – 15:03. Jako trzeci linię mety przekroczył Jędrzej Hasiura z czasem 15:46.

Wśród kobiet od samego początku na prowadzeniu biegła Monika Kaczmarek, która po raz kolejny triumfowała w Kleszczowie. W niedzielę dystans 5 km pokonała w czasie 16:53. Na drugim miejscu uplasowała się Karolina Giza (17:42), a na trzecim Sabina Jarząbek (17:53).

Zawody w Kleszczowie ukończyło 294 uczestników. Start biegu głównego poprzedziły zmagania najmłodszych biegaczy, którzy w tym roku rywalizowali na ul. Sportowej. W sześciu grupach wiekowych wystartowało 104 dzieci.

mat pras.

fot. Sebastian Nowakowski