Nowoczesny stadion w Karpaczu już otwarty. Na inaugurację Bukowiecki pchnął rekord życiowy

Na otwarcie nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego w Karpaczu odbył się mityng lekkoatletyczny Karpacz Athletics Open 2019, w programie którego były konkursy w pchnięciu kulą rzucie dyskiem i skoku o tyczce. 

Uroczyste otwarcie stadionu lekkoatletycznego uświetniły swoją obecnością gwiazdy Królowej Sportu. Do Karpacza przyjechał m.in. Piotr Lisek, Piotr Małachowski oraz Konrad Bukowiecki.

Faworyci nie zawiedli

Szczególnie wysoką formę zaprezentował ten ostatni. W piątej serii pchnął kulę na odległość 21,99 metrów i ustanowił swój rekord życiowy na otwartym stadionie. Bukowiecki to aktualny Mistrz Polski i jeden z kandydatów do medalu na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Katarze.

Drugie miejsce w dzisiejszym konkursie pchnięcia kuli zajął Jakub Szyszkowski, który uzyskał odległość 20.28 metrów. Trzecie miejsce należało do Andrzeja Naszko (18.70).

W rzucie dyskiem najlepszy był Małachowski, który uzyskał odległość 63.56, przed Bartłomiejem Stójem (61.27) i Damianem Kamińskim (54.99)

Konkurs skoków o tyczce wygrał Piotr Lisek z wynikiem (5.80) przed Karolem Pawlikiem (5.50) i Mateuszem Jerzym (5.35).

Wyjątkowy stadion

Wkomponowany między wzgórza, nad którymi w tle dominuje główne pasmo Karkonoszy, obiekt w Karpaczu jest jednym z najbardziej malowniczych stadionów lekkoatletycznych w Polsce.

To drugi, obok stadionu w Szklarskiej najwyżej położony taki obiekt w kraju, znajduje się na wysokości 600 m.n.p.m. Spełnia wszelkie wymogi IAAF i PZLA. Trybuny karpackiego stadionu są w stanie pomieścić około 400 osób.

Dzisiaj został oficjalnie otwarty i zyskał wyjątkową patronkę – zmarłą przed rokiem siedmiokrotną medalistkę olimpijską Irenę Szewińską. Jak zapewniają władze karkonoskiego miasta stadion będzie intensywnie wykorzystywany, a jego zdecydowanym atrybutem ma być górskie położenie.

– Stadion jest jednym z najwyżej położonych obiektów lekkoatletycznych w Polsce. Jestem przekonany, że będzie świetnym ośrodkiem treningowym dla kadry lekkoatletycznej, która odnosi ostatnio tak spektakularne sukcesy jak zwycięstwo w drużynowych mistrzostwach Europy. Chcemy gościć w Karpaczu czołowych sportowców, tworzymy im świetne warunki. Liczymy także na wiele zgrupowań młodzieżowych, a w 2020 roku chcemy gościć mistrzostwa Polski w biegach – powiedział Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza.

Koszt budowy stadionu wraz z zapleczem wyniósł około 24 miliony złotych.

red, informacja prasowa

fot. karpacz.pl/Robert Sienkiewicz