CITY TRAIL: Lublin, Warszawa i Szczecin zainaugurowały kolejny sezon!

W weekend 19-20 października odbyły się trzy biegi w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W sobotę biegali mieszkańcy Lublina, a w niedzielę – Warszawy i Szczecina. Sprzyjająca aura zachęciła do udziału w zawodach ponad 2,2 tysiąca uczestników – z czego ponad 700 to dzieci i młodzież dzieci.

Lublin

Piękne słońce, 20 stopni, brak wiatru. W takich warunkach startowali zawodnicy z Lublina. Zwycięstwo odnieśli Jarosław Bimkiewicz i Natalia Zych.

Jarosław Bimkiewicz to drugi zawodnik CITY TRAIL w Lublinie w edycji 2016/2017. W dwóch kolejnych edycjach startował sporadycznie. Po sobotnim biegu, w którym wyrównał rekord trasy Artura Kerna – 16:28 – zapowiedział, że będzie startował w CITY TRAIL regularnie.

– Udaje mi się łączyć pracę i treningi. Nie są to już treningi wyczynowe, jak kiedyś, ale biegam regularnie 5 razy w tygodniu, co pozwala mi utrzymać stabilną formę. Mój trening jest uzależniony od samopoczucia w danym dniu. Jeśli jestem zmęczony to trening jest luźniejszy. Jeśli mam dzień wolny od pracy, wtedy mogę sobie pozwolić na cięższy trening – podkreślił po zawodach zwycięzca zawodów.

Wspomniany już Artur Kern zajął tym razem drugie miejsce, a jego czas to 16:36. Trzecią lokatę wywalczył Paweł Wysocki – wynik 17:14.

Najlepsza z zawodniczek lubelskiego biegu – Natalia Zych wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej poprzedniego sezonu. W sobotę uzyskała czas 19:27. Drugie miejsce zajęła Magdalena Sekuła (19:41), a trzecie – Dominika Łukasiewicz (20:01).

Linię mety minęło 291 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży, które są nieodłączną częścią cyklu wzięło udział 105 młodych sportowców.

Następny bieg w Lublinie jest zaplanowany na 10 listopada – będzie to trzecia edycja Biegu Niepodległości CITY TRAIL z dodatkową klasyfikacją, nagrodami i pamiątkowymi medalami.

Kolejne zawody edycji 2019/2020 odbędą się 14 grudnia, 11 stycznia, 1 lutego, 7 marca. Zawody w Lublinie odbywają się na pętli poprowadzonej ścieżkami nad Zalewem Zemborzyckim. Start, meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane w pobliżu Kempingu Dąbrowa.

Warszawa

Podobnie, jak w sobotę w Lublinie, podczas niedzielnego biegu w Warszawie warunki sprzyjały – aż trudno uwierzyć, że to już II połowa października! Zwycięstwo w zawodach odnieśli Piotr Parfianowicz i Dominika Stelmach.

Piotr Parfianowicz specjalizuje się w biegach na orientację. Ma na koncie szereg sukcesów, jest m.in. mistrzem świata juniorów. Za kilka dni wylatuje do Chin na finałowe zawody Pucharu Świata, które będą dla niego najważniejszym startem w tym roku.  W CITY TRAIL dotąd nie biegał. Jego wczorajszy wynik to 15:33.

Jeśli będę akurat w Warszawie, chętnie pojawię się tutaj ponownie. Mój trening opiera się głównie na bieganiu – to podstawa. Często szukam biegów na 5 km, ponieważ specjalizuję się w sprintach, które trwają do 15 minut, więc zawody na tym dystansie najbardziej oddają czas wysiłku, jaki mam podczas  startów na orientację – mówił tuż po przekroczeniu mety zwycięzca biegu.

Drugie miejsce zajął Kamil Zieliński (czas 16:00), a trzecią lokatę wywalczył Marek Kruszyński (wynik 16:06).

Najlepsza z zawodniczek warszawskiego biegu – Dominika Stelmach pokonała 5 km trasę w czasie 17:14. Drugie miejsce zajęła Izabela Parszczyńska (18:34), a trzecie – Martyna Wiśniewska (18:46).

Linię mety minęło 637 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 310 młodych sportowców.

Następny bieg w Lesie Młociny jest zaplanowany na 9 listopada – będzie to pierwsza edycja Biegu Niepodległości CITY TRAIL w Warszawie z dodatkową klasyfikacją, nagrodami i pamiątkowymi medalami.

Kolejne zawody edycji 2019/2020 odbędą się 15 grudnia, 12 stycznia, 2 lutego, 8 marca. Zawody w Warszawie odbywają się na ścieżkach Lasu Młociny. Meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na polanie przy ulicy Papirusów, natomiast start – w głębi lasu (1,5 km od mety).

Szczecin

W niedzielnych zawodach na dystansie 5 km w Puszczy Bukowej wystartowało 685 osób, a zwycięstwo odnieśli Arkadiusz Minko i Paulina Grzegórzek.

Arkadiusz Minko biega w CITY TRAIL od edycji 2016/2017. Ma na koncie drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, jednak nigdy nie wygrał biegu w Puszczy Bukowej.

– To dla mnie historyczny dzień, bo po raz pierwszy zwyciężyłem w CITY TRAIL – spełniło się takie moje małe marzenie. Znałem moich dzisiejszych rywali, znałem zmodyfikowaną trasę, bo biegłem nią w letniej edycji, więc wiedziałem, gdzie przyspieszyć, gdzie się schować, gdzie zwolnić, co było moją przewagą i dało wynik, który widzimy na zegarze – mówił tuż po biegu najszybszy zawodnik. Jego czas to 17:38.

Drugie miejsce zajął Andrzej Pańko (18:09). Trzecią lokatę wywalczył Piotr Grzegórzek (18:26).

Najlepsza z zawodniczek szczecińskiego biegu – Paulina Grzegórzek pokonała trasę w czasie 19:40. Drugie miejsce zajęła Joanna Woźniak (19:55), a trzecie – Beata Białek (20:30).

Linię mety minęło 685 biegaczy. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział blisko 300 młodych sportowców.

Następny bieg w Puszczy Bukowej jest zaplanowany na 24 listopada. Kolejne zawody edycji 2019/2020 odbędą się 22 grudnia, 19 stycznia, 22 lutego, 15 marca.

Zawody w Szczecinie odbywają się na pętli w Puszczy Bukowej nad Jeziorem Szmaragdowym – start, meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane na Polanie Widok.

Na cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden składa się sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej z dziesięciu lokalizacji (poza w Lublinem, Warszawą i Szczecinem są to: Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Olsztyn, Poznań, Trójmiasto i Wrocław). Najbliższe zawody są zaplanowane na 26 października w Olsztynie i 27 października w Trójmieście.