CITY TRAIL: rekordowy weekend w Olsztynie i Trójmieście!

Weekendowe biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Olsztynie i Trójmieście przyniosły rekordową frekwencję! W sobotę w Olsztynie pobiegło 446 dorosłych i ponad 200 dzieci. W niedzielnej imprezie w Gdańsku wzięło udział 484 dorosłych i ponad 140 młodych sportowców. Były to biegi zamykające pierwszą z sześciu kolejek tego ogólnopolskiego cyklu w edycji 2019/2020.

Olsztyn

Zwycięstwo w sobotnim biegu odniósł Konrad Nosarzewski potwierdzając przynależność do ścisłej czołówki olsztyńskich biegaczy. Jego wynik na 5-kilometrowej trasie to 16:30.

– Od samego startu narzuciłem bardzo mocne tempo. Cel był jeden – poprawić swój rekord na tej trasie, czyli zejść poniżej 16:30. Poza tym jestem typem tempowca i zdecydowanie lepiej rywalizuje mi się forsując mocne prędkości. Kończę właśnie sezon i dzisiejsza dyspozycja jest jeszcze efektem pracy wykonanej w minionych miesiącach. Rywalizacja w cyklu będzie na pewno ciekawa. Zwyciężyć w klasyfikacji generalnej będzie trudno ze względu na zróżnicowane etapy przygotowań zawodników. Ja skłaniam się ku roztrenowaniu, a forma niektórych rywali będzie zwyżkować. Startem docelowym miał być półmaraton za granicą. Z przyczyn osobistych musiałem jednak start przesunąć i pobiegłem we Włocławku, gdzie cały dystans pokonywałem sam. Wynik 1:10:35 jest bliski mojemu rekordowi życiowemu. Do maratonu wrócę, kiedy uporam się z barierą 70 minut na dystansie o połowę krótszym. Mój rekord życiowy 2:35 jutro kończy 4 lata i wymaga poprawy. Najpierw jednak chcę przeforsować prędkości na krótszych dystansach – mówił na mecie zwycięzca zawodów.

Drugie miejsce zajął Paweł Pszczółkowski z czasem 16:48. Trzecią lokatę wywalczył Daniel Mikielski – wynik 16:54.

Zwyciężczynią biegu została Magdalena Trzeciak, czwarta zawodniczka młodzieżowych mistrzostw Polski w biegach przełajowych sprzed dwóch lat. Jej rezultat to 19:15. Drugie miejsce zajęła Martyna Budziłek (19:37), a trzecie – Julia Pętlicka (19:55).

Następny bieg w Olsztynie jest zaplanowany na 23 listopada, a kolejne zawody edycji 2019/2020 odbędą się 28 grudnia, 8 lutego, 29 lutego i 21 marca. Zawody w Olsztynie odbywają się na pętli nad Jeziorem Długim. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na polanie w okolicy kładki.

Trójmiasto

Zwycięstwo w niedzielnym biegu odniósł Florian Pyszel. Jego wynik na urozmaiconej, 5-kilometrowej trasie w Gdańsku to 16:51. Drugie miejsce zajął Wojciech Serkowski z czasem 17:03. Trzecią lokatę wywalczył Tomasz Kurowski – wynik 17:30.

Zwyciężczynią biegu została Magdalena Dias. Jej rezultat to 20:50.

– Niedawno zakończyłam współpracę z Marcinem Chabowskim. Uważam ten etap za wyjątkowo owocny i z niemałym żalem dokonywałam zmiany. Obecnie plan treningowy układam sobie sama, biegam bez presji, która w zasadzie towarzyszyła mi od zawsze, bo trenując pod czyimś okiem inaczej chyba nie umiem. Teraz w moim bieganiu jest więcej „luzu” i choć lubię reżim treningowy, to chcę spróbować czegoś nowego. Zmiana bodźców często przynosi dobre rezultaty i na to liczę. Będąc sama sobie trenerką jestem w stanie lepiej wsłuchać się w siebie, jeszcze lepiej poznać swój organizm i być może dać z siebie więcej. W podjęciu takiej decyzji spore znaczenie miał mój tryb życia – jestem studentką II roku medycyny, mój plan zajęć bywa nieprzewidywalny, a przede wszystkim jest wymagający. Nie chcę zaniedbywać edukacji, a to ona jest dla mnie priorytetem – podkreśliła na mecie druga zawodniczka poprzedniej edycji CITY TRAIL Trójmiasto. – Moje najbliższe plany startowe to Bieg Niepodległości w Gdyni, a dwa tygodnie później Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Na pewno będę startować także w kolejnych zawodach CITY TRAIL.

Drugie miejsce zajęła Agata Kotłowska (21:18), a trzecie – Maria Maj-Roksz (21:30).

Zawody w Trójmieście odbywają się na dwóch trasach – biegi: pierwszy, trzeci i piąty są zaplanowane w Gdańsku – na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w okolicy AWFiS. Drugi, czwarty i szósty bieg odbędzie się w Gdyni – w dzielnicy Mały Kack.

Następne zawody są zaplanowane na 24 listopada, a kolejne biegi edycji 2019/2020 odbędą się 29 grudnia, 9 lutego, 1 marca i 22 marca.

Na cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden składa się sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej z dziesięciu lokalizacji (poza Olsztynem i Trójmiastem są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław).

W pierwszy weekend listopada pobiegną zawodnicy z Wrocławia (2 listopada) oraz Katowic i Łodzi (3 listopada).

mat pras.