Runmageddon zakończył sezon. Kasprzyk i Rynkiewicz wygrali Finał Ligi

Sebastian Kasprzyk i Agnieszka Rynkiewicz wygrali finałowe zawody Runmageddon, które w niedzielę odbyły się we Wrocławiu.

Areną ostatniej tegorocznej imprezy w cyklu Runmageddon był Stadion Wrocław. Trasa biegu prowadziła poprzez trybuny tego obiektu, a konkretnie schody, które pokonywali uczestnicy. Zawodnicy stawili czoła 50 przeszkodom.

Zwycięzcą biegu okazał się Sebastian Kasprzyk (57:27), przed Mistrzem Europy w Biegach Przeszkodowych Tomaszem Oślizlo (59:05) oraz Dawidem Hajnosem (1:00:19).

Dwaj pierwsi zawodnicy mają za sobą start w telewizyjnym show Ninja Warrior Polska, która do niedawna pokazywała telewizja Polsat. Kasprzyk awansował do ścisłego finału, Oślizło odpadł w fazie eliminacji.

W kategorii kobiet najlepsza była Agnieszka Rynkiewicz, która uzyskała wynik 1:21:10 i wyprzedziła Katarzynę Baranowską (1:27:04) oraz Aleksandrę Grobelną (1:27:07).

Finałowy bieg sezonu ukończyło 1392 zawodników.

Rekrut i Games

W sobotę odbył się również bieg w formule Rekrut z ponad 1,4 tysiącami uczestników. Najszybciej trasę o długości  6 km z około 30 przeszkodami pokonał Adam Wójcik (43:08) przed Volodymyrem Lykhitskyim (43:17) i Wojciechem Wojtyszynem (45:00). Rywalizację kobiet wygrała Klaudia Bors (1:00:14), przed Aleksandrą Grobelną (1:05:42) i Dianą Parol (1:26:03).

Oprócz tego we Wrocławiu toczyły się zmagania zawodników w formule Games, czyli na krótkim torze najeżonym przeszkodami. Spośród 90 uczestników do najszybszej czwórki zakwalifikowało się trzech półfinalistów programu Ninja Warrior.

Tytuł najszybszego mężczyzny wywalczył Bolesław Sobierajski, najmłodszy ze startujących, który w czerwcu skończył dopiero 18 lat. Drugie miejsce wywalczył Wojciech Borkowski, a trzeci stopień podium należał do najlepszego w telewizyjnym show Polsatu Jakuba Zawistowskiego.