W Poznaniu pobiegli po drugie życie

Słoneczna aura i lekki mróz towarzyszył wszystkim uczestnikom 2. edycji Poznańskiego Biegu Po Drugie Życie, który w ubiegłą niedzielę  wystartował z Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola. W imprezie udział wzięły m.in. osoby, które w wyniku transplantacji otrzymały „nowe życie”, a także ci, dla których idea transplantacji jest ważna i którzy doceniają wartość dzielenia się swoimi narządami za życia i po śmierci.

Gościem specjalnym biegu, w którym wystartowało prawie 70 osób był Szymon Ziółkowski. Poznański złoty medalista olimpijski w rzucie młotem z Sydney wspólnie z uczestnikami przebył około 5 km trasę.

Celem imprezy, którą poprowadził znany poznański radiowiec Maciej Narożny była integracja środowisk osób po przeszczepach oraz popularyzacja biegania, jako element aktywności fizycznej, która ma wpływ na zdrowie.

Ponieważ bieg miał charakter rekreacyjny dlatego czas nie był mierzony, a trasę każdy pokonywał swoim tempem na biegowo lub w szybszym marszu.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Rozwoju Medycyny i Zdrowia, Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz SOLUMED – Klinika Chirurgii Plastycznej i Flebologii w Poznaniu.

mat pras.