Zwyciężczyni ultramaratonu Badwater 135 na podium III Biegu Hutnika

Wojciech Sobierajski i Magda Rysińska wygrali III Przeszkodowy Bieg Hutnika, który w niedzielę odbył się na terenie Huty ArcelorMittal na warszawskich Bielanach. W zawodach wzięło udział 251 uczestników.

Zawodnicy pokonywali trasę o długości około siedmiu kilometrów, na której organizatorzy ustawili kilkadziesiąt przeszkód. Spośród innych imprez na rynku OCR warszawski bieg wyróżnia industrialny charakter. Trasa prowadziła przez różne obszary huty, a uczestnicy przebiegali m.in. przez pracującą walcownię.

Faworytem biegu był Wojciech Sobierajski, który jednocześnie pełnił rolę ambasadora wydarzenia. Z obu wywiązał się doskonale. Dotarł do mety jako pierwszy z czasem 57:27 i wyprzedził Bartosza Januszewskiego (59:01) oraz Damiana Eberta (1:01:48).

Wśród kobiet tryumfowała Magda Rysińska, która uzyskała czas 1:24:44. Druga na podium zameldowała się Patrycja Bereznowska. Zwyciężczyni tegorocznego morderczego ultramaratonu Badwater 135 pokonała trasę w 1:27:10. Trzecie miejsce wywalczyła Arleta Tempczyk (1:31:29).

– Już od kilku lat jeśli mam czas i mogę to startuję w biegach typu OCR. Dla mnie to fajne urozmaicenie i trening ogólnorozwojowy połączony z ze świetną zabawą. Chciałabym kiedyś wystartować w tego typu biegu 12 lub 24h, więc póki co uczę się przeszkód i nabieram doświadczenia – powiedziała Patrycja Bereznowska.

Swoich sił na torze przeszkód spróbowały również dzieci w ramach Biegu Hutniczka. Pokonywały dystans – w zależności od wieku – od 600 do 1600 metrów. Każdy z uczestników otrzymał medal i nagrodę.

red

fot. III Bieg Hutnika