9. Luboński Bieg Niepodległości z rekordem trasy

„Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy..” – cztery zwrotki polskiego hymnu wybrzmiały tuż przed startem z 1247 gardeł uczestników oraz kibiców biorących udział w 9. edycji Lubońskiego Biegu Niepodległości. Impreza na dystansie 10 km tradycyjnie wystartowała dzisiaj o godzinie 11:11 z ul. 11 listopada w Luboniu.

Rekord 10-kilometrowej trasy ustanowił Paweł Ochal (31:51). Tuż za nim uplasował się zeszłoroczny zwycięzca Krzysztof Szymanowski (32:47) oraz Paweł Tarasiuk (32:54).

Wśród kobiet również z rekordem trasy najszybsza była Monika Kapera (36:12), która na mecie wyprzedziła Aleksandrę Hornik (36:24) oraz Agnieszkę Witczak Flajszer (38:34).

Na starcie stanęła m.in. Mistrzyni Olimpijska z Rio de Janeiro, wioślarka Natalia Madaj-Smolińska. Poza tym po raz pierwszy po takie same medale jak biegacze w Luboniu pobiegli także żołnierze z Polski, USA, Włoch i Kuwejtu z Bazy Lotniczej AL Jaber w Kuwejcie, gdzie stacjonuje Zespół Lotniczy Polskiego Kontyngentu Irak.

W ramach tegorocznej edycji imprezy po raz trzeci rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski w biegu na 10 kilometrów, Mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego  w Krzesinach oraz Mistrzostwa Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej.

Nagrodzeni zostali także: najlepsza lubonianka i lubonianin, biegacz i biegaczka z flagą, najszybszy zawodnik i zawodniczka na wózku. Wszyscy uczestnicy rywalizowali w 15 kategoriach wiekowych.

Dodatkowo tradycyjnie już odbył się konkurs dla lubońskich szkół podstawowych pod nazwą „Mistrz Kibicowania”.

mat pras.

fot. Anna Strojna