Nimbus, czyli chmura. ASICS prezentuje najnowszy model swoich najbardziej komfortowych butów

ASICS wprowadza na rynek najnowszą odsłonę butów do biegania dla stóp neutralnych GEL-Nimbus oznaczoną numerem 22. Ten flagowiec charakteryzuje wysoki poziom amortyzacji oraz komfortu, dlatego najlepiej sprawdza się jako treningowy partner zwłaszcza podczas długich biegów. Seria Nimbus zawdzięcza swoją nazwę łacińskiemu słowu, które oznacza chmurę. 

Jak informuje producent zmiany w nowym modelu Nimbusa dotyczą przede wszystkim systemu amortyzacji.

W porównaniu z poprzednią wersją, w 22. odsłonie butów zastosowana została miękka i sprężysta podeszwa środkowa FlyteFoam Propel, która zapewnia wyższy komfort i bezpieczeństwo.

Podeszwa środkowa została umieszczona bliżej ziemi, dlatego jak zapewniają przedstawiciele japońskiej marki, bardziej się kompresuje, gdy stopa uderza o ziemię. Takie rozwiązanie oferować ma jeszcze lepszą amortyzację.

W najnowszym modelu ASICS zastosowano również większy element GEL. Owinięty wokół tylnej części podeszwy ma za zadanie zapewniać lepszą ochronę pięty przed uderzeniami o podłoże.

Poza tym nowy Nimbus charakteryzuje zwiększona oddychalność materiału cholewki. Wykonana jest z siatki monofilamentowej, która ma być bardziej miękka i zapewniać lepszą wentylację.

Warto zaznaczyć, że projektanci ASICS przeprojektowali trochę geometrię buta. W obszarze palców podeszwa jest nieco szersza niż w modelu z poprzedniej kolekcji. Dzięki temu w bucie jest więcej miejsca, aby naturalnie ułożyć stopę.

– W serii Nimbus podoba mi się to, że mają dobrą amortyzację i są lekkie na moich stopach. W 2018 roku miałam kontuzję ścięgna Achillesa. Gdy tylko włożyłam Nimbusy, nie czułam już bólu. Ten but pozwolił mi wrócić do treningów i startów. Od tego czasu moje Achillesy już mi nie przeszkadzają. Wsparcie i amortyzacja, które otrzymuję dzięki serii GEL-NIMBUS, oznacza, że nie muszę się martwić bólem stóp – mówi Diane Nukuri, pochodząca z Burundi biegaczka długodystansowa, ambasadorka ASICS.

Buty GEL-Nimbus 22 są dostępne w sklepach detalicznych, a także można je zakupić w sklepie internetowym ASICS pod adresem www.asics.pl

Buty kosztują 740 złotych.

Źródło: ASICS