Polskie biegi walczą o miano „Best of OCR 2019”. Można głosować na Runmageddon, Barbarian Race i OCR European Championships

Runmageddon, Barbarian Race i Mistrzostwa Europy OCR, które odbyły się w tym roku w Gdyni znalazły się wśród imprez nominowanych w prestiżowym plebiscycie „Best of OCR 2019” ogłoszonym przez amerykański portal Mud Run Guide. Poza tym o miano najlepszego w kategorii „Best OCR Male Athlete” walczy Tomasz Oślizło, a Robert Krzystyniak jest w gronie kandydatów do nagrody „Best Male Masters OCR Athlete”.

W plebiscycie portalu www.mudrunguide.pl o miano najlepszych biegów OCR-owych ubiegają się marki wydarzeń sportowych oraz osobowości biegów OCR z całego świata.

W tegorocznej, szóstej edycji wśród nominowanych biegów z Polski znalazł się Runmageddon, Barbarian Race, a także Mistrzostwa Europy w Biegach Przeszkodowych, które w tym roku odbyły się w Gdyni.

Poza tym na liście nie brakuje mocnych graczy na rynku OCR, takich jak  m.in.: OCR World Championships, Tough Mudder i Spartan Race, a także mniejszych, lokalnych biegów np.: Inferno Run z Włoch lub Tough Guy z Wielkiej Brytanii.

W jakich kategoriach nominowane są polskie biegi?

Barbarian Race został nominowany w kategorii „Best Small Race Series” oraz „Best European Race Series” a także w kategorii „Best Medal”.

Z kolei gdyńskie OCR European Championships skompletowały aż cztery nominacje. W prestiżowych kategoriach „Best Event of 2019” i „Best Championship Race for 2019” oraz w kategorii na najlepszy medal. Dodatkowo Przemysław Trapkowski, dyrektor imprezy jest jednym z kandydatów do tytułu „Best OCR Race Director”.

Na Runmageddon można zagłosować w trzech kategoriach. Pierwsze dwie to: „Best Large Race Series” oraz „Best European Race Series”. W trzeciej – polski organizator z formułą Runmageddon Kids ubiega się o tytuł „Best OCR Kids Race”.

– Szczególnie cieszy nas nominacja naszego biegu dla dzieci. W tym roku wprowadziliśmy Runmageddon Kids na stałe do oferty naszych eventów. Spotkał się on z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców – mówi Paulina Kędziora, Runmageddon Sport & Events Director.

Jednym z nominowanych w kategorii „Best Male OCR Athlete” jest Tomasz Oślizło, który w Gdyni sięgnął po tytuł Mistrza Europy w Biegach Przeszkodowych. Z kolei wśród mastersów można oddawać głosy na Roberta Krzystyniaka.

W plebiscycie udział można wziąć do dnia 15 grudnia 2019 roku poprzez stronę internetową.

red