ORLEN Warsaw Marathon 2020 nie odbędzie się!

PKN Orlen odwołał konkurs na organizację ORLEN Warsaw Marathon 2020 –  dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Tym samym bieg zaplanowany na 19 kwietnia 2020 roku nie odbędzie się. Polski Związek Lekkiej Atletyki będzie musiał poszukać nowego gospodarza Mistrzostw Polski w maratonie, a najlepsi polscy zawodnicy innego biegu z szybką trasą na uzyskanie minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Agencja eventowa, która miała zorganizować imprezę miała zostać wybrana do 10 grudnia. Niestety wyłonienie tej firmy opóźniło się ze względu na temat Roberta Kubicy i negocjacji z teamami Formuły 1.

Sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie. Jeszcze na początku grudnia agencje eventowe przekazały PKN Orlen swoje oferty. Nic nie wskazywało na to, że konkurs na rozstrzygnięcie firmy, która zorganizuje OWM 2020 zostanie odwołany.

– PKN Orlen przed świętami, pewnie obliczając budżet, jaki musiał przeznaczyć na sponsorowanie nowego zespołu Kubicy, uznał, że nie znajdzie pieniędzy na pokrycie kosztów organizacji ORLEN Warsaw Marathon 2020 i odwołał konkurs na organizację tej imprezy – powiedział nasz informator.

Prace organizacyjne przy kwietniowym maratonie w stolicy ruszały zawsze z początkiem grudnia.

Mimo, że teren błoń PGE Narodowego PKN Orlen nadal ma wynajęty od 10 do 23 kwietnia, to impreza na pewno się nie odbędzie. Aby zorganizować bieg zostało za mało czasu – dowiedzieliśmy się.

Tuż po świętach Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen potwierdził, że Robert Kubica został kierowcą testowym i rezerwowym Alfy Romeo. Polski koncern został sponsorem tytularnym zespołu, który w nowym sezonie będzie nazywał się Alfa Romeo Racing Orlen.

AKTUALIZACJA:

Wieczorem otrzymaliśmy z Biura Prasowego PKN Orlen informację, że firma „finalizuje prace nad nową formułą ORLEN Warsaw Marathon”.

Z lakonicznego komunikatu wynika, że impreza ma odbyć się w tym roku w znacznie poszerzonej formie.

– W przygotowywanym formacie wydarzeń na terenie Warszawy nie zabraknie cyklu biegów na różnych dystansach, w tym maratońskim. Obecnie dopracowywane są ostatnie założenia formalne. Szczegóły już wkrótce – czytamy w informacji.

Poza tym nowa formuła imprezy umożliwić ma „szerszą promocję polskiego sportu w Europie, poprzez wyrazistą komunikację, a także niestandardowe działania marketingowe. Zadaniem imprezy będzie promocja zdrowego stylu życia, ale również nacisk na ochronę środowiska i troskę o przyszłość naszej planety.”

Bardzo cieszymy się, że Biuro Prasowe PKN Orlen wreszcie zabrało głos w sprawie ósmej edycji ORLEN Warsaw Marathon, bo kierowane przez nas maile z pytaniami o przyszłość imprezy nigdy nie doczekały się odpowiedzi. Z niecierpliwością czekamy na szczegóły dotyczące imprezy.

Jednocześnie w wywiadzie, który ukazał się na portalu bieganie.pl Anna Ziobroń, dyrektor Biura Marketingu Sportowego PKN Orlen częściowo potwierdziła nasze doniesienia mówiąc „Nie wiem, skąd wzięły się dokładnie te plotki, ale jedno jest pewne – w stolicy będzie miał w tym roku miejsce kolejny maraton odbywający się w ramach Narodowego Święta Biegania. Tyle że nie w kwietniu.”

red