Philips z nową linią słuchawek sportowych. Zmierzą tętno, schłodzą uszy i same się wyczyszczą

Philips wprowadza do swojej oferty linię słuchawek dla osób uprawiających sport. Obejmuje ona trzy różne modele – słuchawki nauszne Philips SH402, douszny model Philips SN503 i bezprzewodowe słuchawki Philips ST702.

Producent zapewnia, że wszystkie trzy modele słuchawek z nowej linii Philips Sports gwarantują znakomitą jakość dźwięku, są odporne na wilgoć i wodoszczelne, a także łatwe do utrzymania w czystości.

Słuchawki douszne Philips SN503 z czujnikiem tętna

Model Philips SN503 posiada duże 6-milimetrowe przetworniki gwarantujące świetną jakość dźwięku. Ich wyjątkową zaletą jest jeden z najmniejszych na świecie dousznych czujników tętna, który współpracuje ze wszystkimi wiodącymi aplikacjami do biegania, w tym Apple Health Kit, Google Fit, Runkeeper, Pola Beat, Runtatstic, Codoon i Endomondo.

Czujnik w czasie rzeczywistym przekazuje użytkownikowi informacje w formie dźwiękowej, dzięki czemu nie ma potrzeby ciągłego zerkania na wyświetlacz.

Słuchawki Philips SN503 zostały przetestowane podczas biegu przy prędkości do 16 km/h i przez cały czas treningu gwarantują precyzję pomiaru tętna na poziomie podobnym do opasek umieszczanych na klatce piersiowej. Osoby uprawiające sport są więc w stanie kontrolować i utrzymywać odpowiednie tętno, które gwarantuje efektywność i bezpieczeństwo treningu. Taki sposób pomiaru jest rozwiązaniem w przypadku osób, dla których opaski na klatkę piersiową są niewygodne.

Do zestawu dołączone są m.in. trzy wymienne nasadki douszne zapewniające precyzyjne dopasowanie, a także miękkie, gumowe uchwyty, dzięki którym słuchawki nie spadają z uszu i są komfortowe w noszeniu.

Nowym sprzętem Philips łatwo sterować za pośrednictwem przycisku, który pozwala również uzyskać dostęp do treningowej playlisty i ważnych telefonów. Co ważne, za pośrednictwem tych słuchawek można prowadzić rozmowy telefoniczne, wbudowany mikrofon zapewniający czysty dźwięk.

Ze słuchawek można bez problemu korzystać podczas deszczu, ponieważ posiadają ą wodoszczelne i odporne na pot. Bateria umożliwia szybkie ładowanie. Wystarczy podłączyć je do zasilania na 15 minut, aby wydłużyć czas pracy słuchawek o godzinę.

Słuchawki Philips ST702 – zawsze naładowane i czyste

Bezprzewodowe słuchawki typu true wireless  (TWS) już teraz cieszą się dużą popularnością wśród osób uprawiających sport ze względu na całkowitą niezależność od okablowania. Posiadają zgodny ze standardem IPX5 poziom wodoodporności, a także etui, które nie tylko ładuje słuchawki, ale także czyści je za pomocą promieniowania UV. W pełni naładowane zapewnia aż 18 godzin pracy słuchawek.

Poza tym podobnie jak w poprzednim modelu tutaj również w zestawie znajdziemy trzy wymienne nasadki douszne zapewniające precyzyjne dopasowanie oraz intuicyjny system sterowania muzyką i rozmowami.

Philips SH402 – temperatura pod kontrolą

Wśród sportowców równie popularne co modele douszne są bezprzewodowe słuchawki nauszne ze względu na doskonałą jakość dźwięku, skuteczną redukcję szumów i wydłużony czas pracy. Jak zapewnia producent, nauszniki słuchawek Philips SH402 zostały wypełnione specjalnym żelem chłodzącym, który jest w stanie obniżyć temperaturę przy skórze o około 3 do 5°C.

Bateria wbudowana w te słuchawki oferuje 20 godzin pracy, a opcja szybkiego ładowania sprawia, że w 10 minut można zapewnić wystarczającą ilość energii na 2 godziny funkcjonowania. Nauszniki wykonane są z oddychających materiałów, a ich poduszki można łatwo zdjąć do czyszczenia.

Jak informuje Philips, wszystkie modele słuchawek sportowych będą dostępne w sprzedaży w połowie 2020 roku.

Źródło: Philips