Under Armour przedstawia innowacyjny biustonosz sportowy

Najnowszy biustonosz sportowy UA Infinity Bra powstał dzięki połączeniu nauki, rygorystycznych testów i doświadczeniu ekspertki zdrowia piersi.  Współpraca amerykańskiej marki z dr Joanną Scurr z brytyjskiego Uniwersytetu Portsmouth miała za zadanie stworzyć perfekcyjnie dopasowany stanik treningowy, który harmonizuje z kobiecym ciałem w zupełnie nowy sposób.

Czy uwierzysz, że kobieca pierś podczas ćwiczeń może przemieszczać się nawet o 21 cm? Wiesz, że noszenie nieodpowiedniego stanika sportowego potrafi trwale uszkodzić biust? Under Armour zmienia zasady gry świata biustonoszy sportowych – dzięki innowacjom, które rozwiązują powyższe dwa problemy i wspierają ciało kobiety w naturalnym ruchu.

Na czym polega innowacja Under Armour?

Tradycyjne staniki sportowe powstają poprzez wycięcie miseczek z płaskiej pianki, a następnie ich formowanie i oklejenie warstwami materiałów. Zespół projektantów Under Armour zastosował natomiast technologię wtryskowego formowania płynnej pianki, która zapewnia bardziej naturalny kształt, dopasowanie do ruchu piersi i o wiele niższą wagę.

Elastyczne miseczki zaprojektowano tak, aby niwelować wstrząsy o każdej sile oraz naturalnie otulać ciało kobiety w wahadłowym ruchu w górę, dół i na boki. Płynna pianka ukształtowana jest w formie symbolu nieskończoności – poziomej ósemki, którą ruch piersi wyznacza podczas skakania i biegu. Przełomowa konstrukcja zapewnia odpowiednie wsparcie biustu bez kompromisów na oddychalności i wygodzie.

– Większość osób tego nie zauważa, ale piersi podczas ćwiczeń i biegania poruszają się nie tylko w górę i dół. Kołyszą się także na boki, do środka i na zewnątrz. Projektanci Under Armour przy tworzeniu biustonosza Infinity Bra wzięli pod uwagę ten naturalny rytm, aby stworzyć produkt, który współgra z kobiecym ciałem – powiedziała  dr Joanna Scurr, szefowa działu Biomechanics Testing Facility na uniwersytecie w Portsmouth.

UA Infinity Bra został zaprojektowany do użytku podczas ćwiczeń o każdej intensywności. Konstrukcja biustonosza współpracuje z ruchem kobiecego ciała, zamiast przeciwstawiać się mu – jak robią to tradycyjne treningowe staniki. Rewolucyjne podejście pozwoliło marce Under Armour stworzyć bardziej naturalny kształt bez sztywnych miseczek oraz obniżyć wagę produktu.

Biustonosz UA Infinity Bra pozwala kobietom ćwiczyć tak, jak chcą – bez obaw o ból czy dyskomfort niekontrolowanego ruchu. Unikalna forma biustonosza celowo prześwituje przez zewnętrzną siateczkę w specjalnie zaprojektowany wzór, która pozwala utrzymać wysoką oddychalność i lekkość produktu przy zachowaniu gładkiego kształtu.

– Kobiety obecnie mogą przebierać wśród tak wielu biustonoszy, ale ciągle czują, że muszą wybierać między stanikiem, który zapewnia komfort, a takim, jaki sprawdza się w ruchu. Tworząc biustonosz UA Infinity Bra chcieliśmy stworzyć produkt, któremu będą mogły zaufać na sto procent. Porzuciliśmy tradycyjne myślenie o konstrukcji sportowych staników. Postanowiliśmy zacząć od początku: testować różnorodne kształty, materiały i techniki, by stworzyć coś rewolucyjnego dla każdego typu sylwetki – powiedział Morgan Goerke, manager w dziale Women’s Training & Girls w firmie Under Armour.

Biustonosz Infinity Bra wykorzystuje jedne z najbardziej zaawansowanych innowacji materiałowych Under Armour. Pozwoliły one na stworzenie najlżejszego i najszybciej schnącego stanika sportowego w kolekcji marki. Najnowocześniejsze technologie zostały wzbogacone o regulowane elastyczne ramiączka, które zapewniają niezrównane wsparcie biustu przy łatwym zakładaniu i zdejmowaniu biustonosza.

Ile to kosztuje?

Biustonosz UA Infinity Sports Bra jest dostępny w cenach od 169,99 do 259,99 zł i w rozmiarach od XS do 3D. W sklepach firmowych Under Armour Brand House w Westfield Arkadia w Warszawie i C.H. Bonarka w Krakowie oraz u wybranych partnerów.

Źródło: Under Armour