Garmin stawia na energię słoneczną. Na rynku pojawiły się kolejne modele z serii fenix 6

Garmin poszerzył ofertę zegarków z technologią ładowania energią słoneczną o multisportowe zegarki GPS m.in. z popularnych serii fenix 6. Sugerowane ceny detaliczne rozpoczynają się od około 1,8 tysiąca złotych za Instinct Solar, około 3,4 tysiąca złotych za fēnix 6 Series – Solar Edition i około 5 tysięcy złotych za zegarek tactix Delta – Solar Edition. 

– Multisportowe zegarki GPS Garmin wybierają sportowcy i podróżnicy, którzy dają z siebie wszystko, by pokonać kolejne kilometry, czy zdobywać kolejne szczyty. Dzięki naszej technologii ładowania energią słoneczną, nowe zegarki Instinct, fēnix 6 i 6S oraz tactix Delta z serii Solar, pozwalają robić im to, co kochają, jeszcze dłużej – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

Dwa miesiące bez ładowania?

Od momentu wprowadzenia na rynek w 2018 roku, zegarki z outdoorowej serii Instinct sprawdziły się jako niezawodne urządzenia GPS, które sprostają najbardziej wymagającym warunkom.

W Instinct Solar ta niezawodność została rozszerzona o wyjątkową żywotność baterii, przykuwającą wzrok kolorystykę i nowe profile aktywności, wraz z dodatkowymi edycjami Instinct Solar – Surf Edition i Instinct Solar – Tactical Edition.

Dzięki technologii solarnej, przy wystarczającej ekspozycji na słońce i we włączonym trybie Battery Saver, urządzenie zapewnia nieograniczony czas pracy baterii. W trybie Expedition Mode, Instinct Solar działa przez ponad dwa miesiące bez ładowania przy jeszcze dokładniejszym pozycjonowaniu GPS niż dotychczas.

Bateria pozwala na pracę przez 24 dni w trybie smartwatch w pomieszczeniach i ponad 50 dni przy wystarczającej ekspozycji na słońce. W miarę potrzeb, użytkownicy mogą zmieniać ustawienia pracy zegarka, by wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu dzięki funkcji Power Manager.

Dodatkowo, multisportowe zegarki Instinct Solar zostały wyposażone w pulsoksymetr Pulse Ox2, który mierzy poziom saturacji krwi. Dzięki temu pomiary fizjologiczne uzupełnione są o informacje takie jak aklimatyzacja do wysokości nad poziomem morza oraz szacunek rezerw energetycznych Body Battery, który pomaga zoptymalizować czas potrzebny na regenerację.

Stary-nowy fenix 6

fēnix 6S Pro Solar i fēnix 6 Pro Solar, to najnowsze modele z flagowej serii Garmin. Wyposażone w soczewkę Garmin Power Glass i funkcję Power Manager są gotowe do pracy przez wiele tygodni.

Użytkownicy mogą cieszyć aktywnością outdoorową, funkcjami treningowymi, nawigacją czy dostępem do muzyki z serwisów streamingowych bez zastanawiania się nad koniecznością podładowania baterii w zegarku. Szeroką gamę aplikacji sportowych w zegarkach fēnix 6 i 6S Solar uzupełniają dodatkowe funkcje do surfingu, jazdy na rowerze górskim i wspinaczki na ściance.

Wydajność baterii fēnix 6S Pro Solar w trybie smartwatch wynosi do dziewięciu dni w pomieszczeniach i do 10,5 dnia przy wystarczającej ekspozycji na słońce, natomiast wydajność baterii fēnix 6 Pro Solar w trybie smartwatch wynosi do 14 dni w pomieszczeniach i do 16 dni przy wystarczającej ekspozycji na słońce.

Dobranoc!

Zegarki z serii fēnix 6 Solar umożliwiają również zaawansowany monitoring snu, który dostarcza szczegółowych informacji o fazach płytkiej, głębokiej i REM, przy jednoczesnym wykorzystaniu pomiarów tętna, saturacji i częstotliwości oddychania. Dane dostępne są w dedykowanym widżecie, który wskazuje wyniki obciążenia stresem i analizę snu.

Wszystkie zegarki z serii fēnix 6 mają funkcję płatności zbliżeniowych Garmin Pay. Urządzenia w wersji Pro wyposażone są dodatkowo w kolorowe mapy TopoActive Europe, mapy narciarskie dla 2 tysięcy ośrodków narciarskich na całym świecie i ponad 41 tysięcy pól golfowych oraz możliwość wgrania do 2 tysięcy utworów muzycznych lub synchronizację ich z kilku najpopularniejszych serwisów streamingowych (może być wymagana subskrypcja.

Zegarek zadań specjalnych 

tactix Delta – Solar Edition to czwarta generacja zegarków tactix, stworzonych na bazie serii fēnix.

Multisportowy smartwatch GPS stworzony został zgodnie z amerykańskim standardem wojskowym MIL-STD-810, a dzięki ładowaniu energią słoneczną i funkcji zarządzania wykorzystaniem energii, pozwala na pracę do 21 dni w pomieszczeniach i do 24 dni przy wystarczającej ekspozycji słonecznej.

Funkcje do działań taktycznych w tactix Delta – Solar Edition obejmują m.in tryb ukryty, który wyłącza udostępnianie lokalizacji i łączność bezprzewodową oraz przełącznik kill switch, który resetuje wszystkie dane zapisane w zegarku.

Wytrzymała, wyrafinowana konstrukcja łączy 1,4-calowy wyświetlacz z odporną na zadrapania soczewką, czarny stalowy bezel z powłoką DLC, czarną stalową pokrywę tylną z powłoką PVD oraz nowy, inspirowany wojskowym stylem nylonowy pasek QuickFit z wzmocnionymi szwami i czarnymi metalowymi detalami.

tactix Delta – Solar Edition to zegarek stworzony do zadań specjalnych, jak i do pracy na co dzień, dzięki połączeniu specjalistycznych funkcji taktycznych ze znanymi z serii fēnix 6 funkcjami smart – mapami, pamięci na muzykę, czy zaawansowanymi funkcjami treningowymi.

Garmin wierzy w technologię solarną

Debiutujące na rynku zegarki GPS Instinct Solar, fēnix 6 Series – Solar Edition i tactix Delta – Solar Edition to kolejny etap na drodze rozwoju technologii solarnej, którą podąża Garmin. Pełna linia urządzeń Garmin z umożliwiającą ładowanie słoneczne innowacyjną soczewką Power Glass obejmuje również znane wcześniej modele fēnix 6X Pro Solar i quatix 6X Solar.

Źródło: Garmin