Na rynku debiutuje model FuelCell TC. Nowe buty New Balance z karbonową płytką

New Balance wprowadza do kolekcji buty, które mają pozwolić szybkim biegaczom osiągać jeszcze lepsze wyniki. FuelCell TC to model, który reprezentuje najnowszą generację butów biegowych wyposażonych w płytkę z włókna węglowego. 

Projektanci z New Balance pracując nad modelem FuelCell TC przyjrzeli się bliżej biegaczom, którzy łamią barierę trzech godzin w maratonie. Są oni szybcy i chcą mieć buty, które wspierają ich w osiąganiu sportowych celów. Potrzebują jednak dodatkowego komfortu i wsparcia, ponieważ będą na nogach dłużej niż biegacze z elity.

Model FuelCell TC pozwala na naprawdę szybkie bieganie, ale w przeciwieństwie do innych modeli karbonowego trendu, jest wytrzymały i wygodny. To but o dropie 10mm (pięta 32 mm – palce 22 mm) o wadze 281 g (męski) i 222 g (damski).

Nie tylko na starty

TC w nazwie modelu to akronim od słów Training and Competition, co oznacza, że buty przeznaczone są nie tylko na starty w zawodach, ale również mogą być wykorzystane podczas kluczowych treningów. W związku z tym, aby zapewnić wyższą wytrzymałość, buty zostały wyposażone w sporą ilość trwałej gumy w przedniej części stopy.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, „najnowszy model ze stajni New Balance to perfekcyjne połączenie pełnowymiarowej podeszwy środkowej wykonanej z pianki FuelCell oraz osadzonej w niej płytki z włókna węglowego. Miękka i sprężysta pianka oraz sztywny, nadający stabilności karbon na całej długości podeszwy środkowej zapewniają niesamowitą dynamikę od pierwszego kroku. FuelCell TC dzieli część swojego DNA z modelem 5280, który został zaprojektowany jako but wyścigowy na dystansie jednej mili.”

Za komfort stóp na długim dystansie odpowiada lekka, dopasowana i minimalistyczna cholewka wykonana z jednowarstwowej siateczki. Dzięki wysokiemu poziomowi oddychalności chłodzi stopę podczas długiego biegu i jednocześnie odprowadza pot na zewnątrz.

Model dostępny będzie od 22 lipca na stronie NBsklep.pl oraz w Sklepie Biegacza w cenie 829,99 zł.

mat pras.