ASICS z nową biegową kolekcją na jesień i zimę

Dzisiaj w nowej siedzibie polskiego oddziału firmy ASICS w warszawskim biurowcu Adgar Park West przy Al. Jerozolimskich 181 odbyło się spotkanie z dziennikarzami. Japońska marka przedstawiła flagowe modele butów, które odegrają kluczową rolę w biegowej ofercie na jesień i zimę 2020 roku.

Hasłem, które przyświecało spotkaniu było „Poczuj różnicę”. Eksperci ASICS zachęcali dziennikarzy, aby przyjrzeli się flagowym butom z nowej kolekcji w kategoriach: komfort (Gel Cumulus 22), ochrona (Gel Kayano 27), prędkość (Ds Trainer 25) i trakcja (Gel Fuji Trabuco 8).

Na scenie wystąpili m.in. przedstawiciele ekipy ASICS FrontRunner Polska – Marcin Kusiak, Paweł Ochal i Karol Kazikowski, którzy opowiadali o swoich wrażeniach z biegania w poszczególnych modelach japońskiej marki. Spotkanie poprowadził dziennikarz sportowy Damian Bąbol. 

Buty mają kluczowe znaczenie, tym bardziej że czterech na pięciu biegaczy może uprawiać ten sport w niewłaściwie dobranych produktach. Naszym celem jest dzielenie się wieloletnią wiedzą w zakresie doboru odpowiednich butów w zależności od indywidualnych preferencji, zaawansowania biegowego czy częstotliwości treningów. Czujemy się odpowiedzialni za wszystkich, którzy korzystają z naszego obuwia i zależy nam na tym, aby konsekwentnie poprawiać komfort ich użytkowania – powiedział Maciej Razik, Trade Marketing Account Manager w ASICS Polska zwracając uwagę na potrzebę edukacji klientów w zakresie doboru odpowiedniego obuwia.

Cumuls czyli komfort

Jako najbardziej komfortowe w najnowszej ofercie marki eksperci ASICS wskazali buty Gel Cumulus 22, które powstały z myślą o biegaczach ze stopami neutralnymi. To model często wybierany przez amatorów traktujących sport jako rekreację i sposób na spędzanie wolnego czasu.

Nie stronią jednak od niego bardziej zaawansowani biegacze i  profesjonaliści, którzy sięgają po model Cumulus przy dłuższych wybieganiach. Buty są wyjątkowo komfortowe i szczególnie sprawdzają się podczas treningów przygotowawczych do startów na średnich i długich dystansach.

Kayano i Trainer czyli wsparcie i prędkość

Z kolei biegacze wymagający najwyższego poziomu amortyzacji oraz wsparcia w najnowszej kolekcji ASICS powinni zwrócić uwagę na model Gel Kayano 27. To buty, które zapewniają stabilizację stopy z tendencją do nadpronacji. Odpowiada za nią szereg technologii, takich jak Duomax, Space Trusstic, czy zlokalizowany w zapiętku Clutch Counter.

Do pracy nad prędkością biegu eksperci ASICS zalecają przede wszystkim model Gel DS Trainer 25, który pomaga osiągać sportowe cele, dzięki optymalnemu dopasowaniu cholewki do śródstopia i sprężystej piance FlyteFoam w podeszwie środkowej. To dzięki niej stopa szybciej reaguje podczas dynamicznego startu. Poza tym nie bez znaczenia przy szybkim biegu jest to, że model DS Trainer 25 jest po prostu lekki.

– To są buty, który prawie nie czuć na nodze. To bardzo pomaga w szybkim bieganiu. Polecam ten model nie tylko na treningi wytrzymałościowe i na krótkie tempowe serie, ale również na starty na dłuższych dystansach. Może nie od razu maraton czy półmaraton, ale przygodę z tymi butami spokojnie można zacząć od ścigania się na dystansie 5 kilometrów – mówił Paweł Ochal, maratończyk z rekordem życiowym 2:12:20.

Trabuco czyli czucie podłoża

Maksyma „Poczuj trakcję” towarzyszy modelowi Gel-Fuji Trabuco 8 przeznaczonemu na najbardziej wymagające trasy trailowe. Z powodzeniem można w nim startować także w biegach ultra. System podwójnej gęstości – wewnątrz i na zewnątrz – zapewnia stabilność w terenie, a klejone, termicznie wstawki gwarantują trzymanie śródstopia.

– Nasze najnowsze produkty są efektem pracy inżynierów oraz designerów, którzy w globalnej siedzibie marki w japońskim Kobe nie tylko śledzą najnowsze trendy, ale przede wszystkim wytyczają kierunki rozwoju. W każdym modelu znajdują zastosowanie najnowsze technologie, ale kluczem do sukcesu jest wsłuchanie się w potrzeby biegaczy nowej generacji, którzy coraz lepiej definiują swoje potrzeby i są w stanie określić, jakie buty spełniają ich oczekiwania – stwierdził Daniel Bogacki, Activations Specialist w ASICS Polska.

Biegali i skanowali stopy

Podczas dzisiejszego spotkania w Warszawie zaproszeni goście przetestowali zaprezentowane modele, biorąc udział w krótkim treningu biegowym pod czujnym okiem reprezentantów teamu ASICS FrontRunner.

Na miejscu można było również skorzystać z MOTION ID – specjalistycznego badania, dzięki któremu można dobrać odpowiednie buty do swojego rodzaju stopy i biegu. Dostępny był także profesjonalny skaner esize.me, który w zaledwie kilka sekund tworzy precyzyjny model 3D stóp, zawierający wszystkie niezbędne wymiary do prawidłowego dopasowania obuwia, jak długość, szerokość, wysokość podbicia oraz obwód.

red

fot. FotoPyk Piotr Kucza