Sofia Ennaoui poprawiła prawie 40-letni rekord Polski na 1000 metrów!

Podczas dzisiejszych zawodów Diamentowej Ligi w Monako Sofia Ennaoui pobiła rekord Polski na dystansie 1000 metrów. Czasem 2:32.30 wymazała z tabel blisko 40-letni wynik Jolanty Januchty.

Ennaoui zajęła w szybkim biegu szóste miejsce. Podopieczna Wojciecha Szymaniaka poprawiła 0.04 sekundy wynik Jolanty Januchty z sierpnia 1981 roku. Do piątkowego wieczoru najlepszy czas Sofii w biegu na 1000 metrów wynosił 2:35.15. Bieg w Monako wygrała Kenijka Faith Kipyegon, która czasem 2:29.15 ustanowiła rekord Afryki.

Siódme miejsce w szybkim biegu na 1500 metrów zajął Marcin Lewandowski. Polak w pierwszym starcie w sezonie uzyskał bardzo dobry czas 3:33.99 – to najlepsze otwarcie sezonu w karierze brązowego medalisty mistrzostw świata z Dohy. Znakomite wyniki uzyskali rywale naszego reprezentanta. Wygrał, z czasem 3:28.45, Timothy Cheruiyot. Drugi na mecie Norweg Jakob Ingebritsen rezultatem 3:28.68 ustanowił rekord Europy.

W biegu na 400 metrów czwarte miejsce z czasem 52.11 zajęła Justyna Święty-Ersetic. Najszybsza była Amerykanka Lynna Irby, która z wynikiem 50.50 została liderką światowych tabel.

Źródło: Maciej Jałoszyński/pzla.pl