Pulsometr GPS za mniej niż tysiąc złotych? Sprawdź Garmin Venu Sq

Garmin zaprezentował wczoraj dwa nowe modele pulsometrów z popularnej serii Venu. Do wyboru są zegarki GPS w dwóch wersjach. Tańszej podstawowej i nieco droższej muzycznej. Producent deklaruje, że ceny tych urządzeń powinny zaczynać się już od około tysiąca złotych.

Najnowsze inteligentne zegarki GPS od Garmina łączą codzienny styl z funkcjonalnością monitorowania zdrowia i kondycji. Podstawowy model Garmin Venu Sq posiada szereg funkcji znanych z innych propozycji amerykańskiej marki. Z kolei wersja Sq Music Edition posiada dodatkową funkcjonalność, która umożliwia odtwarzanie muzyki bezpośrednio z zegarka. Utwory i listy odtwarzania można pobierać z serwisów Spotify, Deezer lub Amazon Music.

Do atutów nowego modelu Garmin należy elegancka, prostokątna koperta zegarka, jasny, kolorowy wyświetlacz, czas pracy na jednym ładowaniu do 6 dni w trybie smartwatcha oraz do 14 godzin w trybie GPS. Poza tym Garmin Venu Sq ma domyślnie zainstalowanych ponad 20 aplikacji sportowych oraz umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych Garmin Pay.

– To dla nas ważne, że możemy zaproponować produkt, który utrzymuje wysokie standardy funkcjonalności znane z produktów Garmin, w cenie przystępnej dla większej grupy klientów. Utrzymywanie dobrej kondycji i możliwość śledzenia stanu zdrowia są ważniejsze niż kiedykolwiek – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

Do noszenia na co dzień

Bogaty zestaw funkcji monitorujących stan zdrowia oparty jest m.in. na najnowocześniejszym, systemie monitorowania tętna Elevate, który próbkuje puls wiele razy na sekundę, przez całą dobę.

Inne funkcje zdrowotne, na które zwraca uwagę producent to zaawansowany monitoring snu dzięki czujnikowi Pulse Ox2, monitorowanie oddechu, stresu, nawodnienia, a także alerty o nieprawidłowościach w poziomie tętna. Kobiety docenią funkcjonalność monitorowania cyklu miesiączkowego.

Nowy Garmin oferuje również funkcję Body Battery, która umożliwia użytkownikom kontrolowanie poziomu rezerw energii, co pomaga w zaplanowaniu treningów, odpoczynku i snu.

W wymagających sytuacjach, Venu Sq umożliwia skorzystanie z gotowych ćwiczeń oddechowych. W zależności od potrzeb dostępne są krótkie zestawy ćwiczeń redukujących stres „Relaks i skupienie”, ułatwiające zasypianie ćwiczenia „Spokój”, a także „Spójność”, które pomagają odzyskać równowagę i odprężenie. Po zakończonej sesji, użytkownicy otrzymują podsumowanie aktywności, która uwzględnia czas ćwiczenia, zmianę poziomu stresu oraz informacje o tętnie.

Przeglądając informacje na platformie Garmin Connect na laptopie i w aplikacji mobilnej, użytkownicy zyskają dostęp do danych przedstawionych za pomocą wykresów.

Zaplanujesz trening

Wśród 20 wbudowanych aplikacji sportowych w zegarkach Garmin z serii Venu Sq znajdziemy zarówno takie do ćwiczeń w pomieszczeniach jak i na zewnątrz – w tym pilates, joga, trening siłowy, bieganie, pływanie na basenie i jazda na rowerze. Ponadto zegarek liczy kroki wykonane w ciągu całego dnia, minuty intensywnej aktywności oraz spalone kalorie.

Do modelu Venu Sq producent załadował  domyślny pakiet zestawów ćwiczeń, dodatkowe można pobrać z platformy Garmin Connect.

Ponadto, Venu Sq obsługuje plany treningów biegowych Garmin Coach, które przygotują użytkownika do startu na 5K lub coś dłuższego. Plany te są darmowe i dostosowane do celów oraz aktualnej kondycji. Dodatkowe porady trenera dla pomagają w utrzymaniu motywacji.

Zbadasz jakość snu

Gdy przychodzi czas na odpoczynek, zaawansowany monitoring snu szacuje czas trwania fazy lekkiej, głębokiej i REM. Do tego, monitorowanie oddechu mierzy liczbę oddechów na minutę, a Pulse Ox poziom nasycenia krwi tlenem.

Po przebudzeniu użytkownicy mogą przeglądać statystyki jakości snu w Garmin Connect, aby sprawdzić, czy ich sen zapewnił wystarczającą regenerację, aby następnego dnia poczuć się wypoczętym i gotowym do działania.

Jak wyglądają? Ile kosztują?

Zegarki z serii Venu Sq mają prostokątny wyświetlacz dotykowy o przekątnej 1,3 cala, z soczewką Corning Gorilla Glass, lekką aluminiową ramką i wygodnym silikonowym paskiem.

Model o uniwersalnym designie dostępny jest w kolorach orchid/metalic orchid, białym/jasnym złotym i szarym. Venu Sq Music Edition oferowany jest w kolorach piaskowy/różowe złoto, granat/złoto, zielony/szary i czarny/szary.

Model Garmin Venu Sq jest dostępny w cenie już od około 1 tysiąca złotych, a do Venu Sq Music Edition należy dopłacić około 300 złotych.

Źródło: Garmin