Under Armour pokazał lepszą wersję modelu Phantom

Amerykańska marka Under Armour wprowadziła na rynek buty HOVR Phantom 2. Jak podkreśla producent, to projekt nawiązujący do poprzednich modeli z tej serii, który został ulepszony m.in. w obszarach amortyzacji i dopasowania.

– Chcieliśmy, aby nowe UA HOVR Phantom 2 były tak bardzo zaawansowane technicznie, jak to tylko możliwe. Innowacyjna trakcja i amortyzacja pozwoliły nam ulepszyć podeszwę. Projektując cholewkę, skupiliśmy się na jej dopasowaniu i oddychalności – powiedział Ed Wallace, projektant obuwia biegowego w Under Armour.

Amerykański producent zwraca uwagę, że solidna warstwa amortyzacji UA HOVR w podeszwie buta zapewnia większy zwrot energii podczas biegu i pozwala na miękki, sprężysty krok. Bardziej oddychająca cholewka sprawia, że UA HOVR Phantom 2 dopasowują się do stopy niczym skarpetka.

Głębsze niż w poprzednich modelach wcięcie komfortowo obejmuje kostkę i ułatwia zakładanie. Sprężysta wyściółka SpeedForm 2.0 i formowana wkładka zapewniają amortyzację i wsparcie. Wzmocnienie na palcach i śródstopiu wzbogacono o perforacje, aby poprawić wentylację cholewki.

Under Armour HOVR Phantom 2 to neutralne buty biegowe na krótsze, szybsze trasy. Charakteryzują się dropem 9mm. Model męski w rozmiarze 42,5 waży 327g, a damski (37) waży 262g.  Buty można kupić m.in. w sklepach Under Armour w galeriach Westfield Arkadia w Warszawie i krakowskiej Bonarka City Center. Kosztują odpowiednio 629,99 i 649,99 złotych.

Źródło: Under Armour