Zegarek Garmin prześledzi stan ciąży

Nowa aplikacja ciążowa dostępna w zegarkach Garmin umożliwia przyszłym mamom śledzić rozwój ciąży oraz uzupełniać informacje o dane na temat zdrowia, samopoczucia i aktywności. Funkcja jest dostępna w zegarkach m.in. Venu, vívoactive, Forerunner i fēnix, a także w serii vívomove poprzez widget śledzenia cyklu miesiączkowego. 

Ze sklepu Connect IQ można pobrać bezpłatną aplikację Pregnancy Tracking, która pozwala zarejestrować ponad 30 różnych symptomów, m.in. trzy rodzaje ruchu dziecka, poziom glukozy we krwi  i pozostałe ważne informacje. Łatwy eksport zebranych danych można wykorzystać do uzupełnienia wywiadu lekarskiego podczas badań kontrolnych.

Przyszłe mamy mogą zapisywać w aplikacji objawy związane z ciążą, ruchy dziecka, tworzyć własne przypomnienia, otrzymywać porady dotyczące ćwiczeń i odżywiania. Istnieje możliwość wprowadzenia terminu porodu i śledzenia na osi czasu zmian w rozwoju dziecka.

Zegarek Garmin przyda się również w końcowej fazie ciąży, ponieważ dzięki aplikacji Contraction Timer przyszła mama i jej partner mogą kontrolować czas trwania i częstotliwość skurczów porodowych.

– Marka Garmin rozwija produkty i funkcje tworzone z myślą o kobietach w każdym wieku. Pozytywne przyjęcie narzędzia do monitorowania cyklu miesiączkowego było wyraźnym sygnałem, że nasze klientki szukają możliwości do wykorzystywania technologii w celu sprawdzenia stanu swojego zdrowia i kondycji. Mamy nadzieję, że aplikacja ciążowa pomoże wielu kobietom zrozumieć, w jaki sposób ciąża wpływa na ich samopoczucie i aktywny styl życia – mówi Susan Lyman, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

Użytkowniczki zegarków Garmin mogą otrzymywać spersonalizowane powiadomienia na zegarku przypominające m.in. o piciu wody, rejestrowaniu objawów oraz ćwiczeniach mięśni dna miednicy.

Źródło: Garmin