Jakie prezenty dla biegacza?

Boże Narodzenie coraz bliżej, a wraz z nim to, co chyba lubi każdy z nas, czyli prezenty! Wiadomo, że tak samo fajnie, a może i bardziej, jak być obdarowywanym, jest obdarowywać, a jak są to rzeczy trafione to radość jest jeszcze większa. Ilu z Was niejednokrotnie zastanawiało się, co sprezentować innemu biegaczowi? 

Przygotowałam dla Was małą ściągawkę, która mam nadzieję stanie się dla Was inspiracją na świąteczne upominki.

Poniżej znajdziecie 21 pozycji podzielonych na 3 koszyki według kryterium cenowego – do 100 złotych, od 100 do 250 złotych i powyżej tej kwoty. Przedstawię je, opisze w dwóch zdaniach i podrzucę linki do konkretnych produktów. Pomysłów jednak jest znacznie więcej, a to jest moja propozycja dla Was. Jeśli któraś z pozycji Was zainspiruje, to pozostaje już tylko dać się ponieść świątecznemu szaleństwu!

Prezenty do 100 złotych

1. Wieszak na medale. Każdy biegacz z zawodów przynosi swoje trofeum – medal. Z każdym wiążą się przeróżne wspomnienia, odczucia, emocje, ale każdy jest wyjątkowy i warty wyeksponowania.

2. Skarpetki. Element garderoby, który zawsze jest potrzebny, a o którym często się zapomina polując na najnowszy model buta, czy super podkreślające figurę leginsy. Skarpetki mają zapewnić komfort, a o stopy każdy biegacz powinien dbać. A poza tym, jakimś cudem, jedna skarpetka z pary często magicznie znika!

3. Nerka / pas biegowy. Elastyczna, dobrze przylegająca w pasie, pojemna przepaska. Pomieści to, co niezbędne do wyjścia na trening, a nie ma tego gdzie schować, czyli np. klucze, telefon, żel lub parę złotych.

4. Mata do ćwiczeń. Stabilizacja i rozciąganie ważna sprawa, prawda? Koniec z wymówkami, że nie ma gdzie lub że kolana bolą od twardej podłogi. Dobra mata = komfort ćwiczeń = szybsze bieganie. Proste.

5. Książka. O treninguO motywacji Jest w czym wybierać. Można biegać, ale można o bieganiu też czytać. Uczyć się, inspirować, wyciągać wnioski. Na zimowe wieczory, do gorącego kakałka, jak znalazł.

6. Akcesoria do ćwiczeń. Nie trzeba chodzić od razu na siłownię i dźwigać ciężarów jak Pudzianowski. Wystarczy kawałek domowej podłogi i kilka drobiazgów. Gumy oporowe, czy kilkukilogramowe hantle, niby nic, a dają popalić. Sprawdzone info.

7. Akcesoria do biegania. Głowa i ręce bardzo szybko wychładzają się podczas biegania. Czapka, opaska czy rękawiczki to niezbędny ekwipunek zimowych treningów.

8. Opaska na telefon. Alternatywa dla pasa biegowego, dla tych, co telefon muszą mieć zawsze przy sobie. Wkładasz go do środka, montujesz na ramieniu i już. Gotowe.

9. Biżuteria sportowa. Dla biegowego freak’a, zarówno damskiego, ale i męskiego, który chce, by bieganie towarzyszyło mu zawsze i wszędzie. Bransoletki, kolczyki, a nawet spinki do koszuli, czy krawata!

10. Pasmagnes na numer startowy. Prawdziwy wybawca, jeśli chodzi o agrafki i przypinanie numeru do koszulki. Czy komuś udało się kiedyś przypiąć prosto za pierwszym razem? I te dziury później… A teraz według mnie prawdziwy hit, choć nieśmiało wkraczający na nasze podwórko, czyli magnesy! Jeden pod koszulkę, drugi na numer i… już można biec!

 Prezenty w cenie od 100 do 250 złotych

1. Ubrania biegowe. Koszulka w szafie zawsze się przyda, a dobra kurtka, czy leginsy, to skarb.

2. Pasek do zegarka. Stary zegarek zyska nowe życie dzięki małej, kosmetycznej zmianie, czyli nowemu paskowi. Można powiedzieć, że do wyboru, do koloru.

3. Torba sportowa. Na siłownię, na obóz sportowy, lub na zawody. Niezastąpiona.

4. Plecak biegowy. Długie wybiegania, czy górskie wycieczki nie mogą się bez niego obejść. Doskonale przylegający pomieści to co najpotrzebniejsze, wodę, żele, telefon, a nawet kurtkę.

5. Słuchawki. Obowiązkowo bezprzewodowe, bez niepotrzebnych kabli plątających się podczas biegu. Muzyka, podcast, a może audiobook?

6. Czołówka. Niezbędny element wyposażenia biegacza górskiego, ale także amatora późnonocnych, czy wczesnoporannych treningów, który oświetli drogę.

7. Roller. Popularny wałek do masażu, który ma pomóc w rozluźnieniu spiętych po treningu mięśni. Popularne narzędzie tortur biegacza.

Prezenty powyżej 250 złotych

1. Buty do biegania. Każdy biegacz ma taki model do którego wzdycha. Upatrzony. Ulubiony. Nieosiągalny?

2. Zegarek biegowy. Modeli jest tyle, że można się pogubić. Ogranicza nas jedynie zasób portfela. Im wyższa cena, tym więcej funkcji. Choć do biegania kiedyś wystarczył tylko stoper, teraz zegarek to także monitor naszej codziennej aktywności.

3. Kije do biegania. Dla amatora biegów górskich to element wyposażenia, który z pewnością pomoże mu na niejednym wzniesieniu.

4. Czujnik tętna. Akcesorium do zegarka, sprzedawane, w większości osobno. Dużo dokładniejszy pomiar i bardziej szczegółowe monitorowanie treningów.

Przedstawiłam Wam tu listę gotowych prezentów, które możecie podarować biegaczowi, lub podesłać komuś, kto na bieganiu i tym co z nim związanie nie bardzo się zna. Jednak pamiętajcie, że ten prezentownik ma służyć także jako inspiracja. Jest jeszcze wiele propozycji, których nie wymieniłam, a w tym szaleństwie ogranicza Was jedynie… wyobraźnia!

Autor: Natalia Regulska