New Balance z nową odsłoną flagowej treningówki

New Balance zaprezentował jedenastą wersję flagowego modelu 1080. To najlepiej amortyzowane buty treningowe w ofercie tej marki przeznaczone na twarde nawierzchnie.

W stosunku do poprzedniej wersji, model 1080 v11 posiada ulepszoną podeszwę Fresh Foam X, która jak informuje producent, zapewnia zwrot energii i poczucie komfortu.

Modyfikacji poddano również dopasowującą się do stopy strefową cholewkę HypoKnit. Teraz oferuje więcej miejsca na palce, a splot tkaniny stał się grubszy, dzięki czemu jest ona bardziej wytrzymała, nie tracąc jednocześnie wysokiego poziomu oddychalności.

Tył buta to charakterystyczny, elastyczny i dopasowany do stopy zapiętek UltraHeel, do budowy którego wykorzystano mniej materiału niż w generacji v10. W naturalny sposób dopasowuje się on do stopy, nie krępując ruchów i nie blokując ścięgna Achillesa.

Charakterystyczne heksagonalne grawerowanie podeszwy środkowej, które pojawiło się w poprzedniej wersji, zwiększając elastyczność i zmniejszając wagę, tym razem wykonane zostało za pomocą lasera. Gumowa podeszwa zewnętrzna daje użytkownikowi lepszą przyczepność, zapewnia łagodniejsze lądowanie na twardym podłożu oraz płynniejsze przetoczenie stopy.

W oczy rzuca się powiększone logo N, które stanowi dodatkowe wsparcie dla śródstopia. Zarówno model damski, jak i męski pojawią się w odważnych zestawieniach kolorystycznych wykorzystujących odcienie błękitu i granatu.

W modelu 1080 w wersji 11  drop, czyli różnicy spadku wysokości pomiędzy wysokością pięty, a wysokością przodu buta wynosi 8mm. W rozmiarze 39 dla kobiet waży 230 g, męski 42,5 to dokładnie 271 g.

Nowy model NB dostępny jest m.in. w Sklepie Biegacza i kosztuje 649,99 zł.

mat pras.