Rodzina New Balance rośnie w siłę. Dołączają Różnicki i Kazimierska

W przededniu rozpoczęcia lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu,  New Balance poinformował o podjęciu współpracy z Klaudią Kazimierską i Krzysztofem Różnickim. Oboje są młodymi, obiecującymi biegaczami średniodystansowymi z pierwszymi sukcesami na koncie w seniorskiej karierze.

Wielki talent z Włocławka

Klaudia Kazimierska to 19-letnia włocławianka, specjalizuje się w biegu na dystansie 1500 metrów, w którym już za chwilę będzie rywalizowała w Grodzie Kopernika z najlepszymi biegaczkami Starego Kontynentu. To właśnie na 1500 m odniosła największe, jak dotąd, sukcesy: została wicemistrzynią olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy (2017) i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych (2018).

W minionym roku zawodniczka klubu LKS Vectra Włocławek wdarła się do ścisłej krajowej czołówki dorosłych biegaczek. Zdobyła w rodzinnym mieście srebrny medal Mistrzostw Polski, finiszując w biegu na 1500 m tuż za Sofią Ennaoui.

W roku 2020 podopieczna trenerki Agnieszki Nowakowskiej ustanowiła też aktualne rekordy życiowe: 4:07,47 min na dystansie 1500 m i 2:05,91 w biegu na 800 m.

Sensacyjny mistrz Polski

Krzysztof Różnicki jest jeszcze młodszy od Kazimierskiej, nie ma jeszcze 18 lat. Pochodzi z kaszubskiej miejscowości Migi, a reprezentuje klub GKS Cartusia Kartuzy. 30 sierpnia ubiegłego roku był autorem największej sensacji Mistrzostw Polski Seniorów: zdobył we Włocławku złoty medal w biegu na 800 m. Wyprzedził na ostatnich metrach Michała Rozmysa, sprawiając sobie wspaniały prezent na przypadające dzień wcześniej 17. urodziny.

Średniodystansowiec z Kaszub jest rekordzistą Polski juniorów młodszych w biegach na 600 m (1:18,06 min), 800 m (1:47,27 min) i 1000 m (2:22,66), ma też w dorobku srebrny medal olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy w biegu na 800 m (2019).

Tegoroczny sezon halowy podopieczny trenera Krzysztofa Króla otworzył rekordem Polski juniorów U20 w biegu na 600 m (1:18,38 min), a świetną formę potwierdził miesiąc temu, bijąc rekord na 800 m (1:48,55). Najważniejszymi celami zawodnika w tym roku są udane starty w juniorskich Mistrzostwach Europy w Tallinie, gdzie celuje w pozycje medalowe, oraz Mistrzostwach Świata w Nairobi.

– NB Team Elite to dla nas długofalowy projekt, który w obecnej formule prowadzimy w Polsce już od 2018 roku. Współpraca z wyczynowymi sportowcami jest częścią szerszej strategii i działań marki mających na celu rozwój i promocję w Polsce biegania – dyscypliny szczególnie ważnej w historii New Balance – mówi Iga Bielawski, Marketing Director w New Balance Poland. – Pojawienie się w zespole Klaudii i Krzysztofa pokazuje, że chcemy wspierać nie tylko najbardziej utytułowane i ugruntowane nazwiska polskiej lekkiej atletyki, lecz również młodych sportowców, którzy dosłownie gonią tych starszych i najlepsze wyniki mają dopiero przed sobą. Witamy ich w rodzinie New Balance i wierzymy, że z naszym wsparciem ich droga do sukcesów i medali będzie łatwiejsza – dodaje.

Coraz liczniejszy zespół NB

Firma New Balance konsekwentnie rozbudowuje team wyczynowych lekkoatletów. Jego wizytówką są sprinterki na 400 m wchodzące w skład reprezentacyjnej sztafety 4×400 m: Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska, Karolina Łozowska, Justyna Święty-Ersetic oraz Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka. Słynne „Aniołki Matusińskiego” zdobyły m.in. srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Dosze (2019) oraz złoto Mistrzostw Europy w Berlinie (2018).

Do New Balance Team Elite należy też Karol Zalewski, świeżo upieczony halowy mistrz Polski w biegu na 400 metrów, mistrz świata w hali w sztafecie 4×400 metrów (2018).

Od zeszłego roku firma wspiera również maratończyka Henryka Szosta, rekordzistę Polski (2:07:39), wielokrotnego mistrza i medalistę mistrzostw Polski, trzykrotnego olimpijczyka (m.in. 9. miejsce w Londynie 2012).

Źródło: New Balance