Under Armour złapał flow. Chce podbić rynek superszybkim butem

Amerykańska marka Under Armour wprowadziła na rynek nowy model butów biegowych o nazwie UA Flow Velociti Wind. Nowy model został stworzony z myślą o szybkim bieganiu i przełamywaniu barier. Wyróżnia go innowacyjna podeszwa pozbawiona gumowej powierzchni zewnętrznej. 

Producent podkreśla, że model UA Flow Velociti Wind to but klasy high performance zaprojektowany z myślą o szybkim bieganiu na dłuższych dystansach. Powinien dobrze sprawdzać się podczas treningów tempowych a także na startach na dystansach półmaratonu i maratonu.

But bez zewnętrznej podeszwy

Nazwa nowego modelu UA nazwiązuje do stanu „flow”, czyli doskonale znanego biegaczom stanu, kiedy czują, że mogliby biec przez wiele kilometrów i nie potrzebują przerwy. Taką samą nazwę nosi responsywna pianka, która gra podstawową rolę w systemie amortyzacji. Dzięki niej możliwe było całkowite wyeliminowanie gumowej podeszwy zewnętrznej przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej przyczepności buta.

Producent podaje, że  „UA Flow to najlżejsza technologia podeszwy środkowej w aktualnej linii butów biegowych UA, gwarantująca lekką amortyzację i wytrzymałość.” Rezygnację z zewnętrznej gumowej podeszwy tłumaczy naturalną wysoką przyczepnością tej pianki.

Co ciekawe, technologia podeszwy środkowej UA Flow najpierw została sprawdzona w butach Curry Flow 8 do…koszykówki.

UA Flow Velociti Wind posiada cholewkę UE Warp, która zapewniać ma idealne dopasowanie do kształtu stopy. Wyposażona jest w taśmy wspierające umieszczone dokładnie tam, gdzie biomechanicy uznali je za najbardziej pomocne biegaczowi.

Porządnie przetestowany

Jak czytamy w komunikacie prasowym, nowy model Under Armour powstawał trzy lata. W tym czasie odbyło się 17 rund testów surowcowych, 9 rund testów biomechanicznych i 15 rund testów samych butów. Przed wypuszczeniem modelu Flow Velociti Wind na rynek 130 testerów pokonało w nim blisko 17 tysięcy kilometrów.

UA Flow Velociti Wind to but dla biegaczy o stopie neutralnej, w męskim rozmiarze 42 waży 240 gramów.  Drop, czyli różnica spadku między przednią częścią buta i piętą wynosi 8 mm.

Model UA Flow Velociti Wind trafił do sprzedaży w Polsce na początku marca. Jest dostępny w m.in. w UA Brand Houses w Warszawie i Krakowie w cenie 669,99 złotych.

Źródło: Under Armour