Edyta Lewandowska będzie promować On Running

Jedna z najlepszych biegaczek górskich w Polsce, zdobywczyni złotych medali Mistrzostw Polski w maratonie, maratonie górskim i ultramaratonie – Edyta Lewandowska, została ambasadorką marki On Running. Biegaczka będzie występować w butach i odzieży szwajcarskiego producenta.

Edyta Lewandowska z bieganiem związana jest już ponad 25 lat. Swój rekord życiowy w maratonie (2:33:00) ustanowiła w 2008 roku podczas słynnego maratonu w Berlinie. Karierę lekkoatletki przerwała kontuzja pleców. Rozbrat ze sportem trwał prawie 4 lata. Jednak już w pierwszym starcie w biegach górskich zajęła pierwsze miejsce w VIII Maratonie Beskidy.

W swojej krótkiej karierze w biegach górskich zdobyła m. in. tytuły Mistrzyni Polski w maratonie górskim i ultramaratonie oraz wicemistrzostwo Polski w biegu alpejskim, vertical w biegu na Kasprowy i w biegu anglosaskim.

Doświadczenie zebrane podczas wieloletniej kariery lekkoatletycznej pod okiem uznanych w środowisku trenerów, pozwoliły zawodniczce przełożyć wiedzę na swój trening górski. Zaowocowało to zdobyciem pierwszego tytułu Mistrzyni Polski w maratonie górskim w 2016. Zawodniczka powtórzyła swój sukces również dwa lata później w 2018 roku.

– Niezmiernie się cieszę, że w nowym sezonie będę mogła „biegać w chmurach” z marką On Running. Dzięki możliwości wcześniejszego przetestowania butów i odzieży, teraz jako ambasador w pełni identyfikuję się z marką – wyjaśnia Edyta Lewandowska. – Biegi, a w szczególności ich górska odmiana, to wolność, kontemplacja przyrody, obcowanie z pięknem natury – czasami dziką, a czasami tą dostępną na wyciągnięcie ręki. Gorąco liczę, że nasza współpraca  przyczyni się do dynamicznego rozwoju mojej ukochanej dyscypliny, a dzięki działaniom promocyjnym, co raz więcej ludzi będzie mogło być bliżej chmur – dodaje.

Marka On Running zrodziła się w Zurychu w 2010 roku z inicjatywy doświadczonego triathlonisty Oliviera Bernharda oraz jego przyjaciół – Davida Allemanna i Caspara Coppetti’ego. Założyciele opracowali nowatorską technologię CloudTec, czyli tzw. „chmura” – amortyzacja, która jako pierwsza na świecie aktywowana jest wyłącznie wtedy, kiedy potrzeba – przy lądowaniu.

W ramach współpracy Edyta Lewandowska będzie brała czynny udział w działaniach promocyjnych marki oraz promowała markę na zawodach biegowych w Polsce i za granicą.

Rozpoczęcie współpracy pokrywa się także z polską premierą najnowszych butów marki On Running – CLOUDULTRA, w których zawodniczka będzie występować górskich biegach ultra.

Źródło: On Running