Garmin wprowadza drugą generację zegarków Venu

Garmin przedstawił nową serię smartwatchy GPS Venu 2 oraz Venu 2S, które wyróżnia ponad 25 wbudowanych aplikacji sportowych z dodatkowymi polami danych, a także ulepszona grafika.  Producent zapowiada, że nowe zegarki jeszcze dokładniej monitorują funkcjonowanie organizmu i dostarczają istotnych informacji na temat ogólnego stanu zdrowia.

Nowe zegarki Garmin dostępne są w dwóch rozmiarach. Większy Venu 2 z kopertą zegarka o średnicy 45 mm, z paskiem 22 mm oraz mniejszy Venu 2S z kopertą o średnicy 40 mm i z paskiem 18 mm. Oba modele posiadają wytrzymały ekran dotykowy AMOLED wykonany z Gorilla Glass 3 z opcjonalnym trybem ekranu “zawsze włączonego”.

Ekspertom Garmin udało się wydłużyć czas pracy baterii i przyspieszyć jej ładowanie. W przypadku modelu Venu 2 w trybie smartwatcha energii powinno wystarczyć 11 dni i do 8 godzin w trybie GPS + muzyka. W mniejszym Venu 2S akumulator bez treningu wytrzyma o jeden dzień krócej i do 7 godzin w trybie GPS + muzyka.

Przyspieszony tryb ładowania enrgii oznacza, że wystarczą podpiąć zegarek do ładowarki na 10 minut, aby uzyskać nawet jeden dodatkowy dzień użytkowania zegarka w trybie smartwatcha lub godzinę w trybie GPS + muzyka.

Na zdrowie!

Smartwatche Venu 2/2S oferują szeroką gamę dostępnych funkcji całodobowego monitorowania zdrowia. Są to między innymi: pomiar tętna (z możliwością ustawienia alertów w przypadku niskiego lub wysokiego tętna), określanie wieku sprawnościowego, zaawansowane funkcje analizy snu, śledzenie oddechu, poziomu saturacji krwi,  stresu, nawodnienia oraz funkcje dla kobiet (w tym śledzenie cyklu menstruacyjnego lub ciąży).

Monitoring energii Body Battery pokazuje użytkownikom “poziom naładowania” ich organizmu, co jest bardzo pomocne przy planowaniu treningów, czasu odpoczynku i snu. Nowa funkcja Health Snapshot pozwala rejestrować 2-minutowe sesje w celu zapisania kluczowych statystyk zdrowotnych i wygenerowania raportu, którym użytkownicy zegarka mogą podzielić się z lekarzem.

Zegarki Venu 2 i 2S umożliwiają śledzenie faz snu (sen lekki, głęboki i faza REM), a także ruchu, poziomu saturacji krwi  i oddechu. Dzięki nowemu systemowi oceny snu, opracowanemu przez Firstbeat Analytics, użytkownicy otrzymają ocenę opartą na jakości i ilości snu z poprzedniej nocy.

Poza tym smartwatche Venu 2 i 2S oferują gotowe zestawy ćwiczeń oddechowych, które pomogą poprawić koncentrację lub zrelaksować się.

– Kiedy żyjesz zdrowo, żyjesz lepiej – ta myśl przyświeca nam podczas tworzenia produktów z linii Venu. Seria Venu 2 wprowadza nowe, atrakcyjne funkcje, które pomagają wyjaśnić, co dzieje się w organizmie użytkownika. Dodatkowe narzędzia fitness i wellness, będą niezwykle przydatne przy podejmowaniu zdrowych wyborów każdego dnia­ – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

No to ćwiczymy

Smartwatche Venu 2 mają ponad 25 wbudowanych aplikacji sportowych do ćwiczeń w pomieszczeniach lub na zewnątrz – w tym nowe profile aktywności dla treningu HIIT (w tym AMRAP, EMOM, Tabata i niestandardowe timery), wspinaczki sportowej, boulderingu i pieszych wędrówek.

Nie brakuje też aktywności cieszących się największą popularnością, takich jak chodzenie, bieganie, jazda na rowerze, pływanie, golf, Pilates i joga.

Venu 2 ułatwia zmianę rutyny treningowej dzięki różnorodnym opcjom ćwiczeń, wśród których znajdują się treningi fabrycznie zainstalowane w zegarku, treningi dostępne do pobrania z serwisu Garmin Connect oraz treningi do samodzielnego ułożenia z ponad 1400 ćwiczeń do wyboru.

Ponad 75 animowanych treningów cardio, jogi, siłowych, HIIT i pilates demonstrują prawidłową technikę ćwiczeń na ekranie zegarka lub w aplikacji Garmin Connect.

Nowy, zaawansowany profil treningu siłowego i zestawy ćwiczeń pozwalają na zapisywanie swoich osiągnięć i wagi bezpośrednio na urządzeniu oraz wyświetlają grafikę obrazującą, które grupy mięśniowe pracowały podczas treningu.

Do codziennego noszenia

Smartwatche Venu 2 i 2S wyposażone są we pamięć muzyczną (można pobrać do 650 utworów, w tym playlisty z serwisów Spotify, Amazon Music i Deezer), płatności zbliżeniowe Garmin Pay oraz inteligentne powiadomienia o przychodzących wiadomościach, na które użytkownicy systemu Android mogą także odpowiadać z poziomu zegarka.

Nowe zegarki Garmin Venu 2 i 2S dostępne są na stronie garmin.com w cenie około 1,8 tysiąca złotych.

red