New Balance z nową odsłoną modelu Fuel Cell Rebel

New Balance zaprezentował drugą odsłonę modelu Rebel z przełomowej linii Fuel Cell. To buty stworzone z myślą o codziennych treningach, również tych tempowych. Producent podkreśla, że to wyjątkowo wszechstronny model, który pozwala na szybkie bieganie, a teraz – dzięki technologii Fuel Cell w podeszwie środkowej – również w trakcie najdłuższych jednostek treningowych. 

Linia Fuel Cell zadebiutowała na rynku w połowie 2019 roku. Została stworzona, aby podnieść wydajność podczas biegu. Pierwszym butem z całej serii był właśnie Fuel Cell Rebel, którego zadaniem była optymalizacja zwrotu energii i generowanie dodatkowej prędkości wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebna. Technologia Fuel Cell była zaimplementowana w przedniej części Rebel v1 i zapewniała szybkie odbicie oraz uczucie lekkości.

Fuel Cell Rebel v2 to but o dropie 6mm przeznaczony dla stopy neutralnej lub supinującej.  Model męski waży 204g (rozmiar 42,5), a damski 167g (rozmiar 38). Najlepiej biega się w nim po twardych nawierzchniach asfaltowych lub betonowych.

Bardziej sprężysty

Fuel Cell Rebel v2 czerpie z najlepszych rozwiązań pierwowzoru, jeśli chodzi o generowanie szybkości. Z myślą o najdłuższych biegach model został wzbogacony o podeszwę środkową Fuel Cell, charakteryzującą się najwyższym współczynnikiem sprężystości.

Efektywny zwrot energii współgra z niezwykle płynnym przetoczeniem stopy, który udało się uzyskać dzięki odpowiednio rozmieszczonym panelom z lekkiej wytrzymałej gumy oraz mieszance NDurance pokrywającej obszary narażone na większe zużycie.

Zmiany, które widać gołym okiem

Najbardziej widoczną zmianą w drugiej odsłonie modelu Rebel jest odświeżony, nadający lekkości design cholewki. W oczy rzuca się duże logo N z boku oraz wyraźnie zaznaczony asymetryczny podział na dwa rodzaje paneli w kontrastowych kolorach –zbudowane z materiału o nieco odmiennej strukturze.

Siateczka jest cienka oraz elastyczna. Tylko w przedniej części widoczne jest wzmocnienie “toe bumper”, które jednocześnie tworzy więcej przestrzeni na palce i je chroni.

Wyraźnie zabudowaną częścią buta jest obszar pięty z dość wysokim, ale miękkim i elastycznym zapiętkiem. Razem z asymetrycznym systemem sznurowania oraz cienkim, lecz szerokim językiem zapewniają wysoki komfort oraz odpowiednie trzymanie stopy w bucie.

Buty Fuel Cell Rebel v2 kosztują 529,99 złotych. Są dostępne na stronie nbsklep.pl w wersji dla mężczyzn i dla kobiet.

Źródło: New Balance