World Athletics Relays Silesia 2021. Polskie sprinterki jadą do Tokio!

Sztafeta 4x100m w składzie Paulina Guzowska, Klaudia Adamek, Katarzyna Sokólska oraz Pia Skrzyszowska dzisiaj podczas World Athletics Relays w Chorzowie uzyskała czas 43,64 i awansowała do jutrzejszego finału. Co ważniejsze, tym występem Polki zapewniły sobie start na sierpniowych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Mają minimum!

Skład polskiej sztafety 4x100m zmieniał się przed startem. Najpierw w kwietniu wypadła z niego Ewa Swoboda, a dzisiaj tuż przed samym startem okazało się, że nie będzie w stanie wystąpić Marika Popowicz-Drapała. W jej miejsce wskoczyła Paulina Guzowska, która świetnie wywiązała się ze swojego zadania.

Polki w eliminacjach uzyskały czas 43.64. szybsze były tylko Holenderki (43.28) oraz Francuzki (43.64).

W sobotę awans do finału wywalczyła także nasza sztafeta 4x400m. Polski wystąpiły w Chorzowie w odmłodzonym składzie, m.in. bez Justyny Święty-Ersetic oraz Igi Baumgart-Witan.

Kornelia Lesiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kinga Gacka oraz Natalia Kaczmarek spisały się znakomicie i zajęły pierwsze miejsce w swoim biegu eliminacyjnym. Wygrały z czasem 3:28.11. Jutro w finale walczyć będą z Kubankami, Holenderkami, Belgijkami i Brytyjkami.

Polacy poza finałem

Niestety nie wyszedł start polskim męskim sztafetom 4x100m (Mateusz Siuda, Dominik Kopeć, Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski) i 4x400m (Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Wiktor Suwara, Karol Zalewski)  – obie drużyny odpadły w eliminacjach. Pierwsza z nich z wynikiem 39.34 uplasowała się na piątym miejscu, a druga z rezultatem 3:05.04 była trzecia.

Polacy wciąż nie mogą być pewni startem na Igrzyskach Olimpijskich. Cały czas mają szansę na jedną z czterech przepustek, które trafią do najlepszych drużyn w rankingu.

W niedzielę w Chorzowie odbędzie się łącznie siedem finałów, cztery z udziałem biało-czerwonych. Relację z World Athletics Relays 2021 będzie można oglądać w TVP Sport od godziny 19:20.