Adam Kszczot zrezygnował z udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Adam Kszczot nie pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Zawodnik specjalizujący się w biegach na 800 metrów poinformował o tym dzisiaj w mediach społecznościowych.

– Najważniejszy moment dla każdego sportowca. Przygotowujemy się do tego latami, ciężko pracujemy aby pojechać na Igrzyska, niestety tym razem nie będzie mnie na nich, mimo iż posiadam minimum i prawo startu, zdecydowałem inaczej, zostaje w Polsce – napisał Adam Kszczot.

Tłumacząc powody takiej decyzji reprezentant Polski wskazał, że stoi za tym „domino zdarzeń”.

– Obóz w Kenii, gdzie chciałem przygotowywać się w najlepszych warunkach, mimo fantastycznego treningu, organizm po powrocie do kraju odmówił posłuszeństwa, sprawy rodzinne, złe samopoczucie po szczepieniu, które wyłączyło mnie na moment z treningów – wyliczył Kszczot.

Poinformował, że już zaczyna przygotowania do drugiej części sezonu lekkoatletycznego.

–  Ten rok, to wiele fantastycznego treningu, nowe doświadczenia i kolejna ważna lekcja w życiu. Dziękuję wszystkim tym którzy trzymali kciuki, ja nie składam broni i zaczynam przygotowania do drugiej części sezonu. Ze swojej strony trzymam mocno kciuki za wszystkich olimpijczyków w Tokyo. Niech siła, pewność siebie, wiara i dobre wibracje będą z Wami – zakończył.

Adam Kszczot to trzykrotny mistrz Europy w biegu na 800 metrów na stadionie (2014, 2016, 2018) i w hali (2011, 2013, 2017). W 2018 roku w Birmingham zdobył złoto na halowych mistrzostwach świata. W dotychczasowym dorobku ma dwa olimpijskie starty – w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016).

red

fot. Paweł Skraba