Garmin zrobił biegaczom prezent. Wybrane zegarki zyskają nowe funkcje

Garmin udostępnił aktualizację oprogramowania zegarków biegowych z GPS Forerunner 245, Forerunner 245 Music, Forerunner 745 i Forerunner 945, która dostępna jest dla wszystkich użytkowników bezpłatnie na platformie Garmin Connect.

Jak się biegało?

Dzięki tej aktualizacji biegacze mogą skorzystać m.in. z udoskonalonego pomiaru VO2 max. Szacunkowy pomiar pułapu tlenowego podczas aktywności bieg jest teraz jeszcze dokładniejszy, ze względu na uwzględnienie specyfiki terenu i podłoża.

Użytkownicy zegarków Garmin będą mogli poza tym dokonywać oceny trudności wysiłku i samopoczucia podczas treningu. Taka subiektywna ocena jest następnie dodawana do Garmin Connect jako część aktywności. Funkcja dostępna jest także w zegarkach Forerunner 45 i Forerunner 45S.

Poza tym zegarek Garmin wskaże, kiedy i podczas jakiego wysiłku zostały zdobyte kolejne minuty intensywnej aktywności.

Dodatkowe aktualizacje dla zegarków Forerunner 245 i Forerunner 245 Music obejmują codzienne sugestie treningowe – funkcja ta wskazuje rodzaj treningu, który pomoże w osiągnięciu celów treningowych. Wskazówki dotyczące biegania i jazdy na rowerze są oparte na historii treningowej z ostatnich tygodni, poziomie sprawności fizycznej i danych czasu regeneracji.

Dobrych snów

Dodatkowe aktualizacje dla zegarków Forerunner 745 i Forerunner 945 obejmują zaawansowane monitorowanie i analiza snu Firstbeat Analytics. Zaawansowane dane dotyczące snu z podziałem na fazy dostępne są bezpośrednio na zegarku wraz z liczbową oceną jakości snu oraz informacjami na temat jego jakości i długości.

Funkcję Ultrarun powinni docenić biegacze ultra, ponieważ umożliwia ona pomiar czasu spędzonego w punktach żywieniowych i na postojach za pomocą timera odpoczynku.

Poza tym na ekranach zegarków Forerunner 745 i Forerunner 945 pojawią się animacje treningowe. Są to łatwe do naśladowania treningi, w tym kardio, treningi siłowe, joga i pilates dostępne w aplikacji Garmin Connect i synchronizowane bezpośrednio z urządzeniem.

Garmin zaoferuje użytkownikom również udoskonalone szacunki wieku sprawnościowego użytkownika na podstawie wieku, historii aktywności, tętna spoczynkowego i BMI lub procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie.

Aktualizacje dostępne są po sparowaniu zegarka z aplikacją Garmin Connect.

Źródło: Garmin