Co nowy ASICS Novablast 2 ma wspólnego z trampoliną?

Po zeszłorocznym sukcesie, ASICS wprowadza na rynek  buty Novablast 2 z jeszcze lepszą amortyzacją, niż w poprzednim modelu. Za unikalną sprężystość odpowiada technologia pianki FF BLAST zlokalizowana w podeszwie buta, zapewniającz miękkość lądowania i responsywne odbicie każdego kroku.

W Novablast 2 rzeźbienia w podeszwie zewnętrznej zostały zainspirowane trampoliną, aby umożliwić dodatkową kompresję dla zwiększenia zwrotu energii przy oderwaniu palców.

Ponadto, twórcy rozszerzyli śródstopie buta i wykonali asymetryczne podcięcie w geometrii podeszwy środkowej, co w połączeniu z nowym stabilizatorem pięty z TPU skutkuje bardziej zrównoważonym krokiem i w pełni wykorzystuje wyjątkową sprężystość buta.

W komunikacie prasowym czytamy, że „but jest idealny do krótkich, energetycznych biegów, podczas których kluczowa jest wysoka amortyzacja, zapewniająca większy komfort dla biegacza.” Brytyjska triathlonistka i biegaczka długodystansowa Beth Potter podkreśla energetyzujący efekt biegania nowym modelu ASICS.

– Trening w butach Novablast 2 naprawdę dodaje mi energii. Są tak lekkie i sprężyste, dosłownie z każdym krokiem poprawiają mój nastrój – powiedziała Beth Potter.

ASICS Novablast 2 od 1 lipca są dostępne w cenie 600 złotych na ASICS.com, Eobuwie.com.pl, ButyJana.pl oraz w Sklepach Biegacza.

Źródło: ASICS